Ośrodek w Bielicach już działa

echopowiatu_Boielice_osrodek_zdrowia

1 lutego w Bielicach otwarto nowy ośrodek zdrowia. We wsi ośrodek nie funkcjonował od 1 listopada. Trzymiesięczna przerwa – jak mówi Iwona Żurek – współwłaściciel nowego ośrodka zdrowia, była spowodowana tym, że nie udało się przejąć ośrodka od poprzedniego właściciela. Trzeba było uruchomić od nowa całą procedurę.

Ośrodka nie byłoby bez zaangażowania gminy Sochaczew, która podjęła działania w tej sprawie. Gmina nabyła budynek po agencji restrukturyzacji rolnictwa w Bielicach. Przekazała go następnie na niepubliczny ośrodek zdrowia.
– Jesteśmy niezwykle radzi, że ten ośrodek będzie funkcjonował – mówi wójt gminy Mirosław Orliński. – Koszt kupna i przystosowania budynku zamknął się w 400 tysiącach złotych. Trzeba było włożyć dużo pracy. Wymieniono glazury, przerobiono sanitariaty, przerobiono centralne ogrzewanie i wykonano wiele innych robót. Wszystko po to, żeby spełnić warunki wymagane przy takim przeznaczeniu budynku. Jak zapewnia Iwona Żurek, w niedługim czasie ma się też powiększyć kadra lekarska. Będzie internista, pediatra i jeszcze jeden lekarz rodzinny, który robi specjalizację z chirurgii. W marcu i w maju dojdzie kolejnych dwóch lekarzy, jeden z nich będzie miał specjalizację z reumatologii. Planowane jest też otwarcie gabinetu dentystycznego. To, że ośrodek w Bielicach był niezbędny potwierdzają pacjenci. – Mam 95 letnią mamę – mówi spotkana w rejestracji pani. – Ciężko było dowozić ją do Sochaczewa. Wtórował jej starszy pan w kaszkiecie , który żalił się, że musiał co miesiąc po recepty jeździć do przychodni na Hanki Sawickiej. – Cieszymy się bardzo, mówią inni pacjenci i dodają, że przydałaby się jeszcze w Bielicach apteka. W ośrodku zdrowia w Bielicach leczyć się będzie ponad tysiąc pacjentów.
Paweł Pajka

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)