Piękny jubileusz par małżeńskich

echopowiatu_jubileusz_małżeński (5)

W piątek 12 stycznia w gospodarstwie Jeziorany odbyła się niezwykła uroczystość zorganizowana przez Radę Gminy Sochaczew. Był to jubileusz par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat. Na terenie gminy jest takich par aż 110!

W piątkowej uroczystości wzięło udział 60 z nich. Najdłuższym stażem wśród obecnych par mogą pochwalić się państwo Zofia i Tadeusz Murawscy oraz Krystyna i Józef Szrajberowie. To im przypadł w udziale zaszczyt pokrojenia specjalnie przygotowanego na tę uroczystość tortu. Ale to tylko jedna z atrakcji, które czekały na uczestników spotkania. Życzenia składali jubilatom przewodniczący Rady Czesław Ćwikliński, wójt Mirosław Orliński i dziekan ks. Józef Staszewski. Wszyscy podkreślali, jak ważna jest trwałość małżeństwa i jak ogromne znaczenie ma dla młodszych mieszkańców przykład tak wspaniałych małżeństw. Później specjalnie przygotowane dla jubilatów jasełka przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Następnie wszystkim parom wręczono specjalne podziękowania i kwiaty. Zakończeniem spotkania był uroczysty obiad, któremu towarzyszyła muzyka na żywo. Był toasty, wspólne śpiewy, wspomnienia…

Taka uroczystość odbyła się w gminie po raz pierwszy, ale, jak zapewniają organizatorzy, nieostatni. – U nas w gminie nie ma Urzędu Stanu Cywilnego, więc nie organizujemy wręczania medali za długoletnie pożycie – mówił Czesław Ćwikliński. – Jednak naszym mieszkańcom taka uroczystość po prostu się należała, więc przez ostatnie pół roku zbieraliśmy, z pomocą radnych, sołtysów i Urzędu Gminy, informacje i w końcu udało się zgromadzić wszystkie pary. Oczywiście ze względu na stan zdrowia nie wszyscy mogli do nas przybyć, ale i tak jest wspaniale. Do tych, którzy nie mogli przybyć, pojedziemy i wręczymy gratulacje i prezenty.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 8)

Oto lista obecnych na uroczystości wspaniałych jubilatów:

Jan i Halina Ciurowie, Halina i Zdzisław Modelewscy, Zofia i Waldemar Grajczakowie, Halina i Zdzisław Tomczykowie z Żukowa; Maria i Wojciech Brodowscy, Krystyna i Władysław Dąbrowscy, Janina i Józef Rosłoniakowie, Wiesława i Ryszard Mitrowscy, Marianna i Mieczysław Krawczakowie z Gawłowa; Halina i Antoni Domańscy, Alicja i Stanisław Sikorowie, Krystyna i Edward Wódkowie z Altanki; Alina i Jan Mirkiewiczowie, Krystyna i Jan Dupliccy z Rozlazłowa; Teresa i Jan Dybcowie, Czesława i Jan Dudkowie – Bronisławy; Teresa i Lucjan Kujawowie, Józefa i Bolesław Chłystkowie, Krystyna i Zdzisław Szcześniakowie, Natalia i Jan Wojdowie, Zofia i Wiesław Stępowscy z Kątów; Krystyna i Józef Szrajberowie, Grażyna i Mieczysław Kuźmińscy, Anna i Julian Bartosiakowie, Krystyna i Józef Sobczyńscy ze Żdżarowa; Halina i Józef Ładowie z Dachowej; Stanisława i Lucjan Ogrzebaczowie, Helena i Wenanty Staniaszkowie z Lubiejewa; Halina i Lucjan Łukasikowie, Elżbieta i Wincenty Gałązkowie, Alina i Józef Nowiccy z Władysławowa; Salomea i Tadeusz Ciurowie – Kuznocin; Zdzisław i Krystyna Kołodziejczakowie, Weronika i Stanisław Gruszkowie, Wacława i Adam Stańkowscy z Dzięglewa; Helena i Jerzy Widyńscy, Kazimiera i Janusz Compowie z Mokasu; Zofia i Tadeusz Murawscy – Chodakówek; Alicja i Stefan Dmochowie, Halina i Włodzimierz Walisiewiczowie, Józefa i Jerzy Więckowscy z Nowych Mostek; Henryka i Janusz Grefkowiczowie z Feliksowa; Ewa i Marian Krawczykowie, Jadwiga i Henryk Kacprzakowie – Kożuszki Parcel; Teresa i Leszek Bryńscy, Irena i Stanisław Konikowie – Chrzczany; Janina i Jerzy Szlagowie z Czystego; Janina i Eugeniusz Łukawscy, Genowefa i Ryszard Zygmunciakowie, Teresa i Stefan Bluszczowie, Irena i Jerzy Malczewscy, Krystyna i Władysław Wódkowie – Czerwonka Parcel; Wiesława i Zygmunt Kruczykowie z Janówka Duranowskiego; Refina i Krzysztof Buczkowie – Andrzejów Duranowski; Janina i Mirosław Sikorowie, Janina i Edward Krupowie z Bielic; Irena i Marian Habrowie, Halina i Stanisław Żakowscy z Jeżówki; Danuta i Jan Habrowie – Wyczółki.

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)