Przetarg na OZE i spotkania dla mieszkańców

solar-system-2939560_1920

Do 9 lutego firmy, które chciałyby podjąć się realizacji projektu na odnawialne źródła energii w czterech gminach powiatu sochaczewskiego mogą składać swoje oferty. Przetarg prowadzi gmina Sochaczew jako wiodący partner projektu.

W zamówieniu czytamy między innymi: Przedmiotem zamówienia jest realizowane w ramach dwóch etapów zaprojektowanie, modernizacja, budowa układów technologicznych służących do ogrzewania budynków, podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz zasilania budynków energią elektryczną na budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej w gminach Sochaczew, Nowa Sucha, Teresin, Rybno. Wszystkie modernizowane systemy będą wykorzystywać odnawialne źródła energii. W ramach zamówienia przewidziano również przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych przybliżających mieszkańcom tematykę odnawialnych źródeł energii, ich znaczenia dla środowiska, najnowsze technologie OZE, prowadzone będą działania promocyjne w zakresie OZE i ogólnie ochrony środowiska. Działania te będą miały na celu podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców. W ramach tego zadania ma powstać specjalny portal informacyjny oraz materiałów papierowych.

– Mamy nadzieję, że 9 lutego otworzymy oferty i wybierzemy bardzo dobrego wykonawcę – mówi wójt Nowej Suchej Maciej Mońka. – Ale nie łudźmy się, nie będzie to łatwe, dlatego że w tej chwili w Polsce jest mnóstwo przetargów na tego typu działania, więc firmy są obłożone, a termin realizacji jest dość krótki. Ale robimy swoje i jesteśmy dobrej myśli – dodaje wójt. Termin realizacji tego zadania do koniec listopada 2018 roku.

W związku z przystąpieniem do praktycznej realizacji projektu odbędą się w lutym spotkania z mieszkańcami, którzy do niego przystąpili. Będzie to czterodniowy cykl w każdej z gmin, podczas których uczestnicy otrzymają pakiet informacji oraz projekty umów. Spotkania odbędą się o 18.00 – 14 lutego w Nowej Suchej, 15 w Teresinie, 16 w Rybnie i 19 lutego w Sochaczewie. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w spotkaniu w swojej gminie, może wybrać się do innej, ponieważ tematyka wszędzie będzie taka sama.

IG

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)