Tadeusz Malinowski Sołtysem Roku!

Soltys_Roku_2014 (35)

Trwający od maja bieżącego roku plebiscyt na Sołtysa Roku został w minioną niedzielę rozstrzygnięty. W trakcie Dożynek Powiatu Sochaczewskiego, które odbywały się w Paprotni w gminie Teresin, nagrodziliśmy naszych laureatów i zwycięzców. Była to niezwykle wzruszająca uroczystość, podczas której podziękowaliśmy sołtysom za ich ciężką codzienną pracę.

Spośród ponad stu osób pełniących tę zaszczytną i trudną funkcję w powiecie sochaczewskim na udział w plebiscycie zdecydowały się 93. W wyniku pierwszej tury głosowania wyłoniliśmy – a właściwie nasi czytelnicy wyłonili – finałową czternastkę. W jej skład weszli:

Z gminy Brochów

Elżbieta Kosińska, od 12 lat sołtys Śladowa i Sławomir Jaczyński, sołtys Kromnowa pełniący swoją funkcję od 39 lat.

Z gminy Iłów

Marian Dębski – sołtys Białocina od 24 lat i Grażyna Frankowska z Miękin, swoją funkcję sprawująca od lat 22.

Z gminy Młodzieszyn

Stanisław Dąbrowski – sołtys Witkowic nieprzerwanie od 56 lat i Agnieszka Domańska, pełniąca swoją funkcję w Adamowej Górze pierwszą kadencję.

Z gminy Nowa Sucha

Alicja Chłystek z Kozłowa Biskupiego, sołtys od 3 lat i Henryka Pawlaczyk, sołtys Wikcinka od lat 10.

Z gminy Rybno

Wanda Ziółkowska z Cyprian i Zofiówki. Sołtysem jest od 28 lat.

Z gminy Sochaczew

Blanka Krzemińska, sołtys Bielic pierwszą kadencję oraz Tadeusz Malinowski z Altanki, który sołtysem jest od 7 lat.

Z gminy Teresin

Jan Bluszcz, od 35 lat sołtys Pawłówka, Paweł Przedpełski, sołtys Teresina od niespełna dwóch lat oraz Jerzy Włodarczyk, pełniący swoją funkcję w Izbiskach od 25 lat.

Wszyscy finaliści otrzymali od wójtów swoich gmin upominki i gratulacje.

Przez cały sierpień trwała finałowa tura głosowania. Otrzymaliśmy w formie SMS-ów i kuponów ponad 1100 głosów, co świadczy o dużym zainteresowaniu, jakim cieszył się nasz plebiscyt. Ostateczna kolejność wyglądała następująco:

3 miejsce, z liczbą 134 głosów, zajął Sławomir Jaczyński z Kromnowa.

2 miejsce, z liczbą 233 głosów, zajął Stanisław Dąbrowski z Witkowic.

Zwycięzcą głosowania czytelników Echa Powiatu został Tadeusz Malinowski z Altanki, uzyskując 334 głosy. Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma Agropex, generalny sponsor plebiscytu Sołtys Roku.

Tadeusz Malinowski otrzymał też specjalny puchar od starosty Tadeusza Korysia.

Po ogłoszeniu wyników zwycięzca nie krył wzruszenia i zaskoczenia, dziękując wszystkim, którzy oddali na niego swój głos. Sołtys Roku swoją funkcję w Altance pełni od 7 lat a mieszka w miejscowości od 11. W tym czasie zdążył zdobyć zaufanie mieszkańców. Jego dom jest otwarty. Mieszkańcy przychodzą do niego z najróżniejszymi problemami. Mają świadomość, że na ile będzie mógł, na tyle ich wesprze.

Rozmowę ze zwycięzcą plebiscytu wydrukujemy w kolejnym numerze Echa Powiatu.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy oddali głosy na swoich faworytów. Sochaczewskiej firmie Homepay dziękujemy za przygotowanie platformy do głosowania SMS-owego, a staroście sochaczewskiemu i wójtom za ufundowanie nagród dla laureatów. Za rok kolejna odsłona naszego plebiscytu – już teraz zapraszamy.

Prezentujemy Państwu galerię zdjęć z uroczystości wręczenia nagrody dla Sołtysa Roku:

 

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 46)

Fot. Małgorzata Kazur

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)