Takiego budżetu jeszcze nie było

Echopowiatu_gmina_sochaczew

Blisko 65 milionów po stronie dochodów, 26 milionów na inwestycje, 18 na oświatę – to najważniejsze kwoty z przyszłorocznego budżetu gminy Sochaczew. Rada Gminy podjęła najważniejszą w roku uchwałę podczas sesji 27 grudnia.

Najważniejszym źródłem dochodów gminy są podatki – dochodowe, od firm i od nieruchomości. W sumie ma to być 27 milionów złotych. Prawie 9,5 miliona wyniesie subwencja oświatowa, na pomoc społeczną i świadczenie 500 plus gmina otrzyma 11 milionów, natomiast niemal 16 milionów gmina Sochaczew przyjmie do swojego budżetu w ramach programu OZE realizowanego wspólnie przez cztery samorządy. Potem te pieniądze zostaną rozdzielone na zadania poszczególnych gmin, ale księguje je Sochaczew jako lider projektu.

Wydatki gminy kształtują się następująco: 18 milionów pochłonie oświata, 8 milionów wypłaty świadczenia 500 plus, inwestycje to 26 milionów, w tym: 16 milionów na OZE, 5 na drogi, 3 miliony na rozbudowę szkoły w Feliksowie, pół miliona na wodociągi i kolejne pół miliona na oświetlenie dróg. Zaplanowano także przebudowę świetlicy wiejskiej w Żdżarowie, co kosztować ma 800 tysięcy.

– Budżet jest dokumentem dynamicznym, będzie się zmieniał w czasie roku – mówi wójt Mirosław Orliński. – Dzięki staraniom i gospodarności udaje się zawsze pozyskiwać dodatkowe pieniądze. Urząd Marszałkowski i inni uruchamiają w trakcie roku kolejne programy, będziemy się starać o kolejne dofinansowania – podsumowuje wójt.

IG

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)