W Żdżarowie powstanie centrum spotkań mieszkańców

echopowiatu_zdzarow_swietlica

Od niemal dwóch lat prowadzone są rozmowy dotyczące ożywienia zrujnowanej remizy strażackiej w Żdżarowie. Grupa mieszkańców zabiega o utworzenie w budynku miejsca spotkań i rekreacji dla wszystkich chętnych. Te plany właśnie nabierają realnych kształtów.
Jak poinformował podczas ostatniej sesji wójt Mirosław Orliński, przygotowywane są wnioski na powstanie w Żdżarowie centrum rekreacji społecznej. – Zabiegamy o to, żeby prawie całkowicie zmienić ten budynek – mówi wójt. – Chcemy go przerobić, dokonać remontu, sprawić, żeby wszystko całkowicie się zmieniło. W tym roku składamy wniosek i jesteśmy dobrej myśli, że on przejdzie procedury i uzyska dofinansowanie. Jeśli zamierzenia się spełnią, remont kapitalny miałby się odbyć w przyszłym roku.
Projekt przewiduje nie tylko remont istniejącego obiektu, ale także jego rozbudowę pod potrzeby wiejskiego centrum środowiskowego. Mają się tam odbywać spotkania mieszkańców, znajdą się pomieszczenia dla stowarzyszeń. Jeśli wniosek nie uzyska dofinansowania, Urząd Gminy zamierza starać się o inne środki. Powstanie wiejskiego domu kultury jest więc przesądzone.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)