Warsztaty profilaktyczne w Wyczółkach

echopowiatu_wyczółki_warsztaty_profilaktyczne

12 czerwca odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół w Wyczółkach, które poprowadził Mirosław Paszczyk – ratownik medyczny i terapeuta osób uzależnionych z Centrum Profilaktyki i Edukacji PROFED.

Warsztaty były podzielone na dwie części. W pierwszej części mogliśmy porozmawiać z prowadzącym na temat uzależnień od narkotyków, alkoholu, napojów energetycznych oraz dopalaczy i skutków zażywania wymienionych substancji. Druga część dotyczyła pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Następnie każdy uczestnik mógł w praktyce zastosować zdobytą wiedzę. Uczniowie zamienili się na chwilę w ratowników lub poszkodowanych i ćwiczyli czynności resuscytacyjne na samych sobie. Każdy przekonał się, że udzielenie pomocy nie jest taką łatwą sprawą, ale bardzo ważną.

Po takich praktycznych zajęciach nasi uczniowie będą czuli się pewniej w sytuacjach kryzysowych, które mogą spotkać nas i naszych najbliższych każdego dnia.

ZS Wyczółki

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)