Wielki remont w urzędzie Gminy Sochaczew trwa

echopowiatu_gmina_sochaczew

Niedługo końca dobiegną prace remontowe w budynku Urzędu Gminy Sochaczew. Prowadzone są na zewnątrz od początku czerwca. Ekipa remontowa zakończyła renowację tyłu budynku, teraz pracuje nad frontem.

Urząd Gminy Sochaczew w nowej siedzibie funkcjonuje od 2006 roku. Na przestrzeni 10-11 lat elewacja budynku uległa zniszczeniu po d wpływem warunków atmosferycznych takich jak deszcz, mróz, słońce. Liczne spękania , złuszczenia farby, ubytki w sztukaterii ozdobnej przy oknach przyczyniły się do dewastacji elewacji a budynek nie wygląda najlepiej. Ze względu na usytuowanie budynku urzędu w bliskim sąsiedztwie kompleksu Handlowego SONATA, zapadła decyzja o remoncie elewacji budynku. Remont elewacji poprawi wygląd budynkowi, nadając mu wyrazistości i blasku.

Prace remontowe powinny zakończyć się 31 lipca. W zeszłym roku został wykonany wstępny projekt remontu, który w tym roku jest realizowany.

Wykonawcą prac, wyłonionym z przetargu , jest sochaczewska firma Zakład Budowlano-Remontowy Stanisława Krygier. Firma zajmuje się remontem elewacji budynku, w tym odtworzeniem sztukaterii wokół okien, wymianą parapetów na nowe, pomalowaniem i odświeżeniem elewacji, remontem podjazdu dla niepełnosprawnych, odnowieniem barierek, które po ponad 10 latach pordzewiały. Kamienne schody od frontu, na których pojawiły się wykwity, będą oczyszczone, a wykwity usunięte.

Nowym elementem, który pojawi się na budynku urzędu będzie oświetlenie zewnętrzne, czyli doświetlenie budynku, dzięki któremu będzie on bardziej wyeksponowany. Ostatnią, a zarazem najtrudniejszą częścią prac będzie remont kopuły.

Zieleń, która otacza budynek, pozostanie w niezmienionej formie. Jest na bieżąco pielęgnowana, a co roku sadzone są kwiaty jednoroczne.

Koszt remontu wynosi 190 tys. zł, a koszt doświetlenia, które wykonuje sochaczewska firma Elzaw szacuje się na ok. 20 tys. zł. To pierwszy tak duży remont budynku urzędu od czasu, gdy został oddany w 2006 roku. – Po tylu latach użytkowania powstały spękania. Poprzednia sztukateria, która była elementem ozdobnym budynku, poodpadała, farba się złuszczyła – mówi Iwona Szlaga, inspektor ds. inwestycji w gminie Sochaczew i dodaje. – Nieestetycznie to wyglądało, a przecież urząd ma być wizytówką naszej gminy.

Już na początku sierpnia mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć nowy stary urząd.

Maria Jesiołowska

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)