Country po raz drugi

echopowiatu_countryTeresin

19 sierpnia w Teresinie odbędzie się kolejna edycja pikniku country „Stacja Teresin”. Tego dnia na plenerowej scenie wystąpią niekwestionowane gwiazdy muzyki country: Strefa 50, Teren C i Honky Tonk Brothers.

Na scenie zobaczymy też Julię Rumińską, która swój talent wokalny szlifuje w Teresińskim Ośrodku Kultury. Młoda artystka uwielbia country, więc w TOK-u postanowiono, że specjalnie dla niej powstanie zespół, żeby mogła wystąpić na pikniku. Nie zabraknie oczywiście Strefy Country, która w swoich wejściach pokaże, jak tańczy się do tej muzyki, będzie nauka tańca liniowego na dechach. Będą też pokazy westernowe w wykonaniu sióstr Kubiak z Sochaczewa. Będą konie, kucyki, zlot zabytkowych samochodów i motocykli, więc organizatorzy liczą na dużą frekwencję.

– Wszystko zaczęło się 6 lat temu, kiedy dostałam przepustkę do Mrągowa, na Piknik Country – mówi organizatorka imprezy, jednocześnie artystka Joanna Cieśniewska. – Wtedy też zainteresowałam się tym gatunkiem, zaraziłam pasją do niego również lokalnych muzyków. Zrobiliśmy piknik w Serokach. Tamta impreza nam się nawet udała – wspomina piosenkarka. – Później jakoś nie można było się dogadać w sprawie organizacji. Ale odkąd od dwóch lat mamy własny teren pod lasem, gdzie możemy ustawić scenę, problem z organizacją imprezy właściwie nie istnieje. W tym roku robimy już drugą edycję. W nazwie imprezy jest Country & Folk, ale w przyszłości chcemy, do tego dodać jeszcze bluesa – kwituje Joanna Cieśniewska.
Stacja Teresin Folk &Country, odbędzie się przy Al. XX-lecia 5a. Impreza rozpocznie się o 17, skończy się późnym wieczorem.

PP

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)