To był dobry rok dla gminy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o inwestycje

echopowiatu_Teresin

Mijający rok w gminie Teresin był bardzo udany pod względem inwestycji. Na terenie gminy zrobiono bardzo dużo, ale jak mówi wicewójt marek Jaworski, jest jeszcze dużo do zrobienia.

– Naszą sztandarową inwestycją, rozpoczętą w roku 2016, a zakończoną w tym, był deptak na ulicy Lipowej. To taka nasza wizytówka. Prowadzi od dworca PKP do pałacu Druckich Lubeckich. Dawniej przejeżdżał tędy książę, a dziś spacerują mieszkańcy gminy.

Kolejną inwestycją, która została rozpoczęta w tym roku, a jest dla gminy niezwykle ważna, jest projekt Dworzec To Kultura. – Ponieważ w gminie nie ma rynku ani centralnego placu, wpadliśmy na pomysł, żeby punktem centralnym gminy był dworzec PKP. Ale zanim będzie on przysłowiowym „centrum”, najpierw remont. To będzie obok ulicy Lipowej, kolejna wizytówka gminy. Bo wiadomo, jak ktoś przyjeżdża do nas w goście, to wysiada na dworcu, a ten specjalnie reprezentacyjny nie był – mówi Marek Jaworski. – To się zmieni już w przyszłym roku. Architektonicznie dworzec będzie nawiązywał do ulicy Lipowej. W jego wnętrzach będzie miejsce dla teresińskiego Kina za Rogiem, zresztą nie tylko kino, będzie też biblioteka z czytelnią, będzie miejsce zajęć dla seniorów, na górze być może będzie można uczyć się języków obcych. Myślimy też o harcerzach. Częścią przebudowy która trwa, jest też modernizacja placu przy dworcu.

– Powstanie tam między innymi fontanna, wylicza wójt – miejsca do odpoczynku, dużo zieleni, wierzymy, że będzie to przyjazne miejsce dla gości i mieszkańców. Musimy mocno gonić, bo termin oddania do użytku to połowa przyszłego roku.

– Ponadto modernizujemy strażnicę OSP w Budkach Piaseckich, kontynuuje wicewójt Jaworski. – Budujemy ośrodek na stadionie OSiRu, będą tam między innymi sale do rehabilitacji. No i to co najważniejsze, czyli drogi. Wymagania i oczekiwania są duże, a ostatnio ulica Lipowa podniosła poprzeczkę, i mieszkańcy innych ulic domagają się, by te, przy których mieszkają, wyglądały równie pięknie. Tak więc robimy ulicę Wąską, mamy poślizg z ulicą Guzowską, to ze względu na problem ze znalezieniem wykonawcy. Robimy też oświetlenia dróg, udrażniamy rowy. Jak widać, roboty jest po łokcie – kończy Marek Jaworski.

PP

Foto Urząd Gminy

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)