Umowa na dworzec podpisana

echopowiatu_dworzec_to_kuultura_podpisanie_umowy

Gmina Teresin otrzymała ponad 3 miliony złotych dofinansowania na realizację projektu „Dworzec TOKultura”. W minioną środę w Pałacu w Teresinie podpisano umowę między Urzędem Marszałkowskim i gminą Teresin. Środki na tę inwestycję pochodzą z Unii Europejskiej. Umowę ze strony Urzędu Marszałkowskiego podpisał marszałek województwa Adam Struzik, ze strony gminy Teresin wójt Marek Olechowski i skarbnik gminy Jadwiga Durczak.
Wójt Marek Olechowski nie krył radości z podpisania umowy. –Trudno nie być zadowolonym, skoro można po raz kolejny zrobić coś, co będzie służyło mieszkańcom i zmieni wygląd Teresina. Zmieni się otoczenie samego dworca, a także sposób jego wykorzystania. To miejsce będzie nie tylko wizytówką gminy, ale również miejscem dla fajnych spotkań naszych mieszkańców – mówi wójt. – Należy podkreślić, że abyśmy otrzymali pieniądze na inwestycję, trzeba było sporo pracy – dodaje. Żeby gmina otrzymała pieniądze, projekt przygotowaliśmy w partnerstwie, między innymi z miastem Sochaczew. To dało nam pewne fory przy ocenie zgłoszonych do UM projektów – twierdzi wójt Olechowski. A potwierdza to Julita Kowalska, kierownik referatu pozyskiwania środków pozabudżetowych. –Wniosek przygotowywany był przez duże grono pracowników urzędu – mówi. Udało nam się stworzyć wniosek, który spełniał kryteria otrzymania dofinansowania. Strzałem w dziesiątkę okazało się przygotowanie wniosku wraz z naszymi partnerami.
Powody do zadowolenia ma też szef Teresińskiego Ośrodka Kultury (którego logo znajduje się w nazwie projektu) Mariusz Cieśniewski. – Podpisanie umowy to zwieńczenie pewnego etapu – mówi. – Przed nami masa porządnej roboty, którą trzeba wykonać. Oczywiście sprostamy temu wyzwaniu i od lipca przyszłego roku zaczniemy w nowym budynku dworca naszą działalność. Budynek będzie otwarty dla wszystkich, nie będzie tam typowych zajęć, jakie odbywają się w głównej siedzibie TOK, będziemy tam urządzali wystawy, a w sali kinowej będziemy urządzać recitale. Przeniesie się tam również Kino za Rogiem.
Dworzec po przebudowie mieścił będzie poczekalnię, w której znajdzie się herbaciarnia i czytelnia, będzie też sala kinowa i wystawowa. Na piętrze będą sale konferencyjne i harcówka. Na zewnątrz również sporo się zmieni. Jak zapowiada wójt Olechowski, ma to być najbardziej charakterystyczne miejsce w całej gminie.

PP

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)