Zmodernizowany posterunek policji w Teresinie

echopowiatu_poserunek_Teresin (3)

Władze powiatu sochaczewskiego na czele ze starostą Jolantą Gonta i jej zastępcą Tadeuszem Głuchowskim wzięły udział w uroczystościach oddania do użytku przebudowanego Posterunku Policji w Teresinie. W środę 14 lutego br. tutejsi policjanci rozpoczęli swą pracę w zupełnie odmienionych warunkach lokalowych, które absolutnie w niczym nie przypominają fatalnej infrastruktury sprzed remontu.

Obecny na spotkaniu Maciej Małecki, sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił: – Cieszę się, że mogę brać udział w tak miłej uroczystości. To ważne, że wasza trudna służba od dziś będzie przebiegała w oparciu o tak znaczącą poprawę warunków, w jakich pracujecie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości dokłada wszelkich starań, by policja pracowała w godnych i bezpiecznych warunkach, a tak odnowiony Posterunek w Teresinie jest tego przykładem – zwracał się do funkcjonariuszy poseł ziemi sochaczewskiej.

echopowiatu_poserunek_Teresin (3)

W uroczystości udział wzięli też m.in. insp. Tomasz Michułka, komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu, insp. Michał Safjański, komendant powiatowy Policji w Sochaczewie, Marek Olechowski – wójt gminy Teresin, Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy Teresin, Marek Jaworski, z-ca wójta gminy Teresin, Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, ks. Piotr Żądło, diecezjalny kapelan policji, radni gminy Teresin, policjanci. Symboliczny klucz do nowego obiektu z rąk komendanta wojewódzkiego odebrał kierownik posterunku w Teresinie – asp. szt. Marian Lewandowski.

Po części oficjalnej spotkania, zebrani zwiedzili wnętrze zmodernizowanego posterunku, który wcześniej poświęcił o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii w Niepokalanowie. Wszyscy byli pod wrażeniem efektu prac, które zakończyły się przed kilkoma tygodniami. Ich zakres obejmował m.in.: roboty rozbiórkowe i demontażowe elementów obiektu, przebudowę pomieszczeń z pracami wykończeniowymi, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej, ocieplenie budynku z zewnątrz, wykonanie docieplenia stropodachu z wykonaniem pokrycia dachowego przy zastosowaniu papy termozgrzewalnej. Powierzchnia użytkowa dwukondygnacyjnego budynku wynosi teraz 251,28 m2 a kubatura 1065 m3.

Na terenie obiektu znajduje się: na parterze – 6 pomieszczeń, toaleta i miejsce dla osób zatrzymanych, zaś na I piętrze – 5 pokoi, pomieszczenie socjalne i dwie łazienki. Budynek ogrzewany jest gazem ziemnym. Inwestycja była zrealizowana ze środków finansowych przyznanych policji z MSWiA – 500 tys. zł, a także ze środków pochodzących z budżetu gminy Teresin – 150 tys. zł.

Warto jednocześnie przypomnieć, że od roku 2000 Gmina Teresin systematycznie przeznacza kwotę 130 tys. zł na dodatkowe dwa etaty policjantów w posterunku.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

echopowiatu_poserunek_Teresin (1)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)