14. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p

echopowiatu_zlot_fiata_126p_2017 (2)

Od 11 sierpnia trwał w Sochaczewie 14. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zapowiadali bicie rekordu Guinessa w jednoczesnym przejeździe kolumny maluchów. Niestety nie udała się ta sztuka.

Jak mówił Paweł Piątek – organizator, część aut pozostała w bazie, część się po prostu zepsuła, kilka z nich podczas przejazdu było holowanych, a kilka przepchniętych, co wykluczało je z próby. Końcem końców kolumna liczyła 416 pojazdów. W sobotę 12 sierpnia właściciele fiacików zjechali na obiekt MOSiR-u Sochaczew. Na miejscu pojawiły się egzemplarze w różnych konfiguracjach. Były więc maluchy tradycyjne, były kabriolety, a nawet amfibia, a w zasadzie wojskowy prototyp LPT, czyli lekki pojazd terenowy, wykonany na bazie malucha. Jak mówił właściciel tego niezwykłego wehikułu, jest on perełką wśród wszystkich, które brały udział w zlocie, ponieważ jako jedyny był zachowany w oryginale. Jak mnie zapewniał posiadacz pływającego fiacika, auto jest sprawne, jeździ i pływa, jak oczywiście zajdzie taka potrzeba. W oczy rzucał się też pięknie odrestaurowany, różowy maluch kabriolet. Jego właściciel, jak sam mówił, traktuje go raczej jak auto wakacyjne, rozrywkowe do kurortów niż do jazdy w regularne trasy. Miał on jeździć w paradzie trzeciomajowej w Chicago, ale los sprawił, że auto na paradzie się nie pojawiło.

Podczas zlotu organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla zwiedzających.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)

zaproponował kilka konkurencji sprawnościowych. Było więc dźwiganie ciężarów, przerzucanie opony, na moje oko od traktora, a także siłowanie się na rękę. Podczas imprezy zbierano też pieniądze dla chorej na zespół Pradera-Williego Lenki Cierlickiej. Zespół Pradera-Williego to uwarunkowane genetycznie zespół wad rozwojowych. Jednym z charakterystycznych objawów choroby jest nadmierny i trudny do opanowania apetyt, który doprowadza do otyłości. Dziecko dosłownie ma obsesję na punkcie jedzenia. Na zlocie zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Lenki. Zlot zakończył się we wtorek 15 sierpnia.

PP

Zdjęcia Małgorzata Kazur

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)