Budynek sądu dla miasta

?????????????????????????????????????????????????????????

Rada Miejska Sochaczewa jakiś czas temu podejmowała uchwały intencyjne dotyczące zamiany działek z Sądem Rejonowym. Teraz formalnie zatwierdzono decyzję.

Miasto przekazuje 10 052 m2 wydzielone z tzw. pól czerwonkowskich na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sochaczewie. W zamian, po wybudowaniu nowego budynku, otrzyma na własność, także nieodpłatnie, teren i budynek obecnie zajmowany przez sąd. To działka o powierzchni 3 677 m2 w centrum miasta, przy ul. 1 Maja.

– Rzecz jasna najpierw musi nastąpić wybudowanie nowej siedziby, potem będzie wygaszenie trwałego zarządu przez Ministra Sprawiedliwości na obecnym terenie i wtedy dopiero nastąpi przekazanie miastu działki i budynku – mówi Tomasz Ćwiek, naczelnik Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta. – To transakcja korzystna dla wszystkich. Z sądu korzystamy wszyscy, choćby w wydziale ksiąg wieczystych. Jeśli będzie miał wygodny parking i dobry dojazd, łatwiej będzie wszystkim z niego korzystać. A miasto otrzyma budynek.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie się mogła rozpocząć budowa nowego sądu.

IG

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)