Crazy Rajd dla Alicji

echopowiatu_crazy_rajd2

Ponad 100 osób pojechało 9 lipca na rowerach, rolkach, wrotkach, deskorolkach i hulajnogach w Crazy Rajdzie dla Alicji. W imprezie czynny udział wzięła również Alicja Młynarczyk, która pojechała na hulajnodze. Trasa rajdu zaczynała się na Placu Kościuszki, potem wiodła ulicami Sochaczewa do mety, która znajdowała się na Plaży Miejskiej.

Na mecie jednak Crazy Rajd się nie kończył, bo na licznie przybyłych na plażę czekała moc atrakcji. Jedną z niespodzianek dla uczestników rajdu, którzy przejechali trasę, była loteria a wylosowane osoby wygrywały ciekawe nagrody. Kolejnym punktem imprezy były licytacje, tym razem wśród fantów dominowały vouchery, ale można było również wylicytować sokowirówkę czy ekspres do kawy. W Klubie Przystań i Usiądź została przygotowana pod namiotem scena dla artystów. W niedzielę zagrały zespoły: JIMB, L’ombelico del Mondo i najbardziej oczekiwani Specjaliści z Warszawy. Następnie został zaprezentowany pokaz Zumby Ewy Osińskiej. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, na których czekały dmuchańce, malowanie buziek oraz zakręcone balony. A Dragon Fight Club Sochaczew zorganizował coś z myślą o silnych mężczyznach, czyli tor przeszkód i przerzucanie opony. Dla smakoszy tradycyjnie było stoisko z kawą, herbatą, ciastem i lemoniadą, a także grill z kiełbaskami i pajdą chleba z ogórkiem.

W niedzielę na Placu Kościuszki można było również oddać krew dla Alicji w specjalnie przeznaczonym do tego ambulansie. Na taki dar zdecydowało się 16 osób, a każda oddała po 450 ml cennego płynu.

Niedzielna impreza charytatywna została zorganizowana przez działający przy sochaczewskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej „Klub Woluntariuszy” i komitet społeczny „Crazy Rajd dla Alicji”, a także ogromne zaangażowanie Sylwii Łukawskiej i Tomasza Sołdaczuka. Wszystkie pieniążki zebrane podczas trwania rajdu zostaną przekazane na leczenie Alicji Młynarczyk, chorej na raka zakończeń nerwowych.

Crazy Rajd dla Alicji upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze. Dopisała pogoda i oczywiście ludzie, którzy przyszli tłumnie na plażę, aby wspomóc ten szczytny cel. Organizatorzy jednak nie zwalniają tempa i w planach mają już kolejne imprezy.

Katarzyna Żakowska

echopowiatu_crazy_rajd1

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)