Dzień Myśli Braterskiej

echopowiatu_dzie_myli_braterskiej4

22 lutego w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 sochaczewscy harcerze i zaproszeni przez nich goście wspólnie obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. Była to także okazja do wręczenia pamiątkowych medali 80-lecia istnienia hufca ZHP Sochaczew.

echopowiatu_dzie_myli_braterskiej1

W spotkaniu wzięli udział harcerze ze wszystkich drużyn działających w hufcu ZHP Sochaczew i zaproszeni przez nich goście, wśród których byli samorządowcy, dyrektorzy szkół, sponsorzy, zaprzyjaźnione media i inne życzliwe druhom osoby. Kilkudziesięciu osobom wręczono pamiątkowe medale 80-lecia. Wśród nagrodzonych znaleźli się właściciele Radia Sochaczew Iwona i Paweł Skumiałowie oraz niżej podpisana.

echopowiatu_dzie_myli_braterskiej3

Na scenie głos zabrali między innymi komendant hufca Krzysztof Wasilewski i wiceburmistrz Marek Fergiński. Obaj mówili o znaczeniu harcerstwa w krzewieniu braterstwa i patriotyzmu, o wspólnocie i tym, jak ważne jest, że dziś druhowie mogą skupiać się na zdobywaniu pokojowych sprawności.

Dzień Myśli Braterskiej jest dniem, kiedy skauci z całego świata przesyłają sobie kartki i życzenia, przypominają myśli Roberta Baden Powella, założyciela skautingu, jak mówią – po prostu są razem. I, jak podkreślał komendant hufca, nie tylko w gronie harcerskim, ale i przyjaciół, bez których nie udałoby się organizować wielu wydarzeń hufcowych.

Uroczystość zakończył koncert zespołu „Cisza jak ta”.

echopowiatu_dzie_myli_braterskiej2

Izabela Goryniak

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)