I piknik wojskowy

echopowiatu_piknik_wojskowy_20174

15 sierpnia, z okazji święta Wojska Polskiego, Sochaczewskie Centrum Kultury zorganizowało po raz pierwszy piknik wojskowy na podzamczu. Inicjatywa spotkała się z dobrym odbiorem – korzystając z pięknej pogody wielu mieszkańców miasta i okolic oglądało sprzęt wojskowy, rozmawiało z żołnierzami i korzystało z atrakcji przygotowanych przez SCK.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)

SCK zorganizowało imprezę przy współpracy 38 Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej. Żołnierze przywieźli ze sobą sprzęt – rakiety, działa, karabiny, samochód wojskowej straży pożarnej. Była też wojskowa biblioteka, mogąca pochwalić się bardzo ciekawymi zbiorami, na co dzień niedostępnymi dla cywilów. Wszystkie stoiska jednostki były oblegane przez odwiedzających, każdego sprzętu można było dotknąć, wejść do środka aut, a także postrzelać, bo wojsko przygotowało też mini strzelnicę.

Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się stanowiska Sochaczewskiego Centrum Kultury, gdzie dzieci brały udział w konkursach plastycznych, mogły skorzystać z malowania buziek – głównie w patriotyczne wzory, ale nie tylko. Były bańki mydlane i inne zabawy z animatorkami. Wiele osób wysłuchało też prelekcji Łukasza Kucińskiego „Godło państwowe na przestrzeni wieków” oraz obejrzało uzupełniające je ilustracje. Gwiazdą pikniku był zespół mundurowy Patria działający przy Sochaczewskim Centrum Kultury. Panowie zaśpiewali 12 utworów, w pierwszej części występu były to głównie piosenki z powstania warszawskiego, a w drugiej mieszanka starych polskich pieśni i popularnych utworów wojskowych. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Na imprezie nie zabrakło stoiska gastronomicznego i wojskowej grochówki dla wszystkich chętnych.

IG

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)