Jak zapobiec dewastacjom?

echo_powiatu_dewastacje

Dewastacja mienia publicznego to jedna z naszych narodowych wad. Dewastuje się znaki drogowe, które są wyrywane, bo niektórzy uważają je za niepotrzebne. Niszczy się barierki ochronne przy sochaczewskiej obwodnicy, a jej metalowe części sprzedawane są w punktach skupu złomu.

Ostatnio zniszczono metalową kładkę dla pieszych na Pisi wynosząc do skupu metalowe obudowy. Niszczy się ławki w parkach bez żadnej przyczyny, jak to miało ostatnio miejsce w parku Garbolewskich, gdzie wieczorami zbiera się okoliczna młodzież.

To zdarzenie opisał nam jeden ze starszych mieszkańców Sochaczewa, który mieszka w pobliskim bloku i ze swojego okna niejednokrotnie widzi, co wyprawia w parku młodzież i jak się zachowuje.

– Zbierają się na ławkach – opowiadał – i piją piwo, wino. Butelki wyrzucają w pobliskie krzaki, mimo że obok stoją betonowe kosze. Jednego dnia, kiedy wypili więcej niż zwykle, wrzucili do stawu betonową ławkę. A waży ona więcej niż sto kilogramów.

Kiedy przyjeżdża radiowóz z sochaczewskimi policjantami, zebrani się rozchodzą, żeby zebrać się ponownie po odjeździe policjantów. Wszyscy mieszkają w okolicznych blokach lub domkach jednorodzinnych.

Powstaje pytanie, czy sytuacji nie poprawiłoby zainstalowanie tam kamer monitoringu miejskiego. Nagrania z kamer można by pokazywać rodzicom i może po takich seansach park wieczorami były bezpieczniejszy. A rodzice powinni dodatkowo pokrywać koszty wyczynów swoich pociech, bezmyślnie niszczących nasze wspólne dobro.

Jan Wasilewski

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Margot :

    Rodzice by się akurat bardzo przejęli. A policja oczywiście – przyjeżdża, jak ich ktoś wezwie (albo i nie). A ruszyć dupy i zrobić patrol po parku raz i drugi – ale nie, skąd, policjanta na ulicy nie uświadczysz – zwłaszcza wieczorem. Przecież jest niebezpiecznie, jeszcze by który oberwał :]
    I już widzę egzekwowanie tych kosztów – co. pińcet plus im zabiorą za chuligańskie wybryki?

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)