Kolędowanie w ŚDS

????????????????????????????????????

Jak co roku wspólnym kolędowaniem w Środowiskowym Domu Samopomocy rozpoczynają się święta w mieście. Tym razem spotkanie odbyło się 7 grudnia, a wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich środowisk pomocowych i nie tylko z terenu niemal całego powiatu.

Joanna Majewska, dyrektor ŚDS, witając gości podkreśliła role tych spotkań, które dla uczestników Domu stanowią bardzo ważny punkt kalendarza. Ale nie tylko dla nich. Rolę tych spotkań podkreślali zarówno burmistrz Piotr Osiecki, jak i starosta Jolanta Gonta i pozostali samorządowcy biorący udział w imprezie. Znaczenie kolęd przybliżył ks. Andrzej Kita, a w nastrój wprowadziła wszystkich Joanna Rolewska wykonując kilka świątecznych piosenek. A potem już każda z grup śpiewała kolędę. Byli radni Rady Miasta z przewodniczącym Sylwestrem Kaczmarkiem, reprezentacja starostwa, burmistrzowie, pracownicy MOSiR-u, zespoły z DDPS, DPS, żłobka miejskiego, przedszkola integracyjnego, szkoły w Gawłowie i wielu innych. W śpiew włączali się wszyscy zebrani, przypomniano zarówno znane kolędy jak i rzadziej śpiewane pastorałki. Nastój podkreślały dekoracje i ozdoby przygotowane przez uczestników i personel ŚDS.

Taki początek świętowania Bożego Narodzenia z pewnością wrósł w miejską – a teraz i powiatową – tradycję. I trudno sobie wyobrazić bez tego sochaczewskie święta.

IG

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)