Koniec sezonu wycieczkowego w muzeum

echo-powiatu-koniec-sezonu-wycieczkowego-w-muzeum (1)

Wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Dlatego też ostatnia sobota była dniem, w którym Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie po raz ostatni zabrało zwiedzających na wycieczkę. Na szczęście po raz ostatni tylko w tym roku.

Muzeum Kolei Wąskotorowej od wielu już lat zapewnia sochaczewianom lekcje historii połączone z dobrą zabawą. Tylko w tym roku mieliśmy liczne atrakcje, skierowane głównie do najmłodszych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na obchody dnia dziecka, czy wycieczkę z Koziołkiem Matołkiem, stawiło się blisko 300 osób.

Ostatnią w tym roku atrakcją przygotowaną przez muzeum było oficjalnie zakończenie wycieczkowego „Sezonu RETRO 2014”. W sobotnie przedpołudnie, mimo niesprzyjającej aury, na terenie muzeum zjawili się chętni, którzy chcieli po raz ostatni wybrać się w podróż wąskotorówką. Zanim jednak parowóz ruszył w kierunku Tułowic, czekała nas nie lada atrakcja. Na głównym torze muzeum odbyła się wielka parada taboru wąskotorowego użytkowanego przez Muzeum Kolei Wąskotorowej. Swoje możliwości w tumanach dymu pokazały nam te pojazdy, których nie mamy możliwości oglądać na co dzień.

Po tym pokazie przyszła pora na podróż do Tułowic, gdzie czekało ognisko i gorący posiłek, który niewątpliwie w taką pogodę był tym, na co każdy z utęsknieniem czekał. Teraz pozostaje nam jedynie czekać do wiosny i wtedy znów wypatrywać ciuchci jadącej przez miasto.

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 6)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)