Maluchy biją rekord

echopowiatu_maluchy_rekord

Jak już na naszych łamach informowaliśmy, za niespełna dwa tygodnie w Sochaczewie odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa. Wyzwanie podejmą uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Zlotu Fiata 126p. Pięciodniowa impreza kulminację będzie mieć w niedzielę 13 sierpnia.

Ogólnopolski Zlot Fiata 126p potrwa od 11 do 15 sierpnia. W tym czasie uczestnicy poznają najciekawsze zakątki ziemi sochaczewskiej, odbędzie się giełda części, konkurs zręczności kierowców, a w bazie zlotu czyli Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach wieczorki z muzyką.

Najciekawsze odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia. Tego dnia około 9.00 na ulicach miasta ma się odbyć wyjątkowa parada maluchów. Organizatorzy chcą pobić rekord Guinnessa na „Największą paradę samochodów marki Fiat”, który należy do Fiat 500 Club Italia i wynosi 500 samochodów. Rekord został ustanowiony 9 lipca 2006 roku. Do jego pobicia potrzebne jest co najmniej 501 maluchów.

Po paradzie samochody zaparkują na ul. Olimpijskiej oraz parkingu przed basenem Orka, gdzie do 19.00 będzie można podziwiać piękne samochody, posłuchać muzyki, obejrzeć pokaz Zumby, pokaz taneczny w wykonaniu Abstraktu. Zaplanowano też konkursy z nagrodami, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków ochotników z Młodzieszyna, malowanie buziek, zabawy z animatorem, pokaz mieszanych sztuk walki.

Zlotowi towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Lenki Cierlickiej. Pięciolatka cierpi na rzadką, nieuleczaną chorobę, wymaga intensywnej rehabilitacji, leczenia hormonem wzrostu i specjalistycznej opieki w Centrum Zdrowia Dziecka. W niedzielę organizatorzy będą zbierać pieniądze do puszek i licytować wśród zwiedzających przejażdżki Fiatami 126p.

Zlot objęli swym patronatem burmistrz miasta Piotr Osiecki oraz starosta sochaczewski Jolanta Gonta. (daw)

red./um

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)