Miejski Dzień Pracownika Socjalnego

echopowiatu_sochaczew_dzien-pracownika_socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Świętowanie tego dnia ma w Polsce wieloletnią tradycję. Jest obchodzony od 1990 roku każdego 21 listopada. Tego dnia w całym kraju pracownikom socjalnym wręczane są nagrody za ich pracę.

Nie inaczej było w Sochaczewie. We wtorek 21 listopada w kramnicach miejskich świętowali pracownicy socjalni i wolontariusze. Ich całoroczny trud nie został niezauważony. Nagrody wręczali im przedstawiciele sochaczewskiego ratusza, w tym między innymi burmistrz Piotr Osiecki i przewodniczący Rady Miejskiej Sylwester Kaczmarek. Tuż po wręczeniu nagród rozmawialiśmy z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zofią Berent a także z uhonorowanymi wolontariuszami.
– To jest praca, ale też misja – mówi szefowa sochaczewskiego MOPS-u. – Ludzie w pomocy społecznej to szczególna grupa, a pomaganie innym to ich pasja. Dotyczy to również wolontariuszy. Wolontariat to pierwszy krok, żeby zostać pracownikiem socjalnym. Jedna z nagrodzonych dziś osób tak właśnie rozpoczynała, od wolontariatu – dodaje dyrektor.
– Do tego żeby zostać wolontariuszem skłoniła mnie chęć pomagania innym – mówi nagrodzona Paulina Nitek, która jest wolontariuszką w klubie działającym przy MOPS. – Jestem wrażliwa i lubię pracować z ludźmi. Z tym wiążę swoją przyszłość, dodaje Paulina. – Wolontariat, szczególnie z dziećmi, jest dla mnie bardzo ważny. Działamy bezinteresownie. Najlepszą nagrodą i podziękowaniem za to co robię jest uśmiech tych, którym pomagam.
Marcin Narloch, który we wtorek odbierał nagrodę, wolontariuszem został, bo namówili go do tego koledzy. Jak mówi, miał w sobie też ogromną chęć, by pomagać tym, którzy tego potrzebują. -Pomoc innym sprawia, że czuję się szczęśliwy, to mnie dowartościowuje. Marcin pomaga na różne sposoby, począwszy od zajęć pogotowia lekcyjnego dla dzieci, bierze udział w różnych akcjach miejskich i zbiórkach charytatywnych.
Obchody Dnia Pracownika Socjalnego zwieńczyły występy artystyczne młodzieży z Teatru Maska.

Paweł Pajka

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)