Osiemnastka Echa!

18Echa_107

Dokładnie 18 lat temu po raz pierwszy w kioskach ukazało się Echo Powiatu – gazeta założona przez Bogumiła Czubackiego. Dziś redakcja i jej przyjaciele świętowali pełnoletność Echa – aż się wierzyć nie chce, jak to zleciało!  Była to okazja do spotkania i wspomnień – bo gazetę przez lata tworzyło kilkadziesiąt osób. Wymieńmy redaktorów naczelnych: Grzegorz Raczek, Grażyna Bolimowska-Gajda, Monika Figut, Andrzej Wach, Monika Gadzińska i Izabela Goryniak. Niespełna trzy lata temu firma Lorikon, wydawca Echa Powiatu, zmieniła właściciela, obecnie są to Iwona i Paweł Skumiałowie.

Przez osiemnaście lat zmieniło się w Echu niemal wszystko – oprócz sprawy zasadniczej, czyli zainteresowaniu wydawcy i kolejnych redakcji sprawami naszego najbliższego otoczenia – Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego.

W dniu osiemnastych urodzin obecna redakcja dziękuje wszystkim swoim poprzednikom – za pasję, zaangażowanie i to, co po Was zostało – razem tworzymy historię Echa Powiatu!

Dziś w redakcji skromnie obchodziliśmy ten jubileusz – był tort (fantastyczny, dziękujemy cukierni Jeznach!) i sympatyczne upominki oraz dużo wspomnień.

 

 

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 20)

2 komentarzy

  1. Jerzy :

    Pamiętam początki gazety z jesieni 1999 roku. Od stycznia tego samego roku zacząłem pracować w nowo powstałym starostwie powiatowym w wyniku reformy samorządowej. Od tego czasu funkcjonuję w samorządzie lokalnym do dnia dzisiejszego i mogę potwierdzić, że mimo wielu ekip dziennikarskich “Echo Powiatu” miało i ma samorządowy charakter. Podkreślić należy duży obiektywizm gazety, co doceniają jej czytelnicy. Gratuluję jubileuszu poprzednim i obecnym właścicielom gazety oraz pracującym w niej w ciągu 18 lat dziennikarzom. Życzę “Echu Powiatu”, aby nadal życzliwie towarzyszyło samorządom lokalnym i konsekwentnie pomagało budować społeczeństwo obywatelskie. Z wyrazami uznania i szacunku, Jerzy Żelichowski.

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)