Pamięci zapomnianych – I Bieg Cichociemnych

echo-powiatu-i-bieg-cichociemnych-dragon-fight-club-sochaczew

1 września obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na terenie całego kraju pamięć poległych w obronie Polski przed atakiem nazistowskich Niemiec czczona była w różnoraki sposób. 17 września zaś będziemy wspominać bohaterskich obrońców naszej wschodniej granicy, próbujących uchronić nasz kraj przed napaścią ze strony ZSRR. Przyłączając się do obchodów wydarzeń, które nie ominęły również terenów ziemi sochaczewskiej, Dragon Fight Club Sochaczew zaprasza na organizowany przez siebie pierwszy w Sochaczewie bieg przełajowy. 14 września 2014 r. to dzień, który zapamiętamy jako datę I Biegu Cichociemnych. Jak wskazuje nazwa, został on poświęcony pamięci “Cichociemnych”, najbardziej elitarnej jednostki polskiej dywersji, spadochroniarzy Armii Krajowej, desantowanych na teren Polski, by prowadzić nieregularną walkę z nazistowskim okupantem oraz organizować polski ruch oporu. Po zakończeniu II Wojny Światowej “Cichociemni” i ich heroiczne czyny pozostały w świadomości nielicznych, dlatego też podejmując próbę przywrócenia ich czynów pamięci naszego społeczeństwa, pomysłodawca tego przedsięwzięcia, trener Sławomir Cypel, zdecydował się właśnie im zadedykować bieg. Jego inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem różnych środowisk, dzięki czemu swoją pomoc i wsparcie zaoferowali m.in. harcerze, strażacy, ratownicy z “Fundacji dla Bezpieczeństwa”, klub Boruta MC Poland, SKM “Szarak” Sochaczew, któremu należą się gorące podziękowania za udostępnienie toru motocrossowego, jak również operatorzy ASG (tj. pasjonaci współczesnych militariów), którzy ubrani w mundury różnych formacji Wojska Polskiego towarzyszyć będą uczestnikom na całej trasie biegu.

echo-powiatu-i-bieg-cichociemnych-dragon-fight-club-sochaczew (1)

Główny punkt programu, czyli bieg główny, poprzedzi Msza Św. w kościele Św. Wawrzyńca, na którą zapraszamy o godz. 9.30. Po jej zakończeniu, o godz. 10:45, rozegrany zostanie bieg dla uczniów szkół podstawowych, natomiast o godz. 11.15 – uczniów szkół gimnazjalnych. Punktualnie o godz. 12.00 na terenie ruin Zamku Książąt Mazowieckich zbierze się liczna grupa śmiałków – zarówno mężczyzn, jak i kobiet – gotowych zmierzyć się z wymagającą trasą o długości 6 lub 12 km, której szczegóły pozostaną tajemnicą aż do dnia biegu. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach: Klasyfikacja Generalna, Mieszkańcy Sochaczewa, Służby Mundurowe oraz Zawodnicy MMA.

echo-powiatu-i-bieg-cichociemnych-dragon-fight-club-sochaczew (3)

Ale już teraz zapewniamy, że będzie ona prawdziwym sprawdzianem siły, wytrzymałości, a przede wszystkim charakteru i hartu ducha. Dowodem na jego zdanie będzie specjalnie na tę okazję przygotowany pamiątkowy medal, czekający na mecie na wszystkich uczestników, zaś dla najlepszych w swoich kategoriach – dodatkowo atrakcyjne nagrody. Zapraszamy więc wszystkich, aby tego dnia towarzyszyli nam na trasie biegu i wspierali gorącym dopingiem zmagających się z przeszkodami, bólem i własnymi słabościami.

echo-powiatu-i-bieg-cichociemnych-dragon-fight-club-sochaczew (2)

Dragon Fight Club Sochaczew

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)