Park Garbolewskiego do przeróbki

echopowiatu_park_garbolewskiego_do_przeróbki

Pod koniec grudnia burmistrz ogłosił serię przetargów, które miały wskazać firmy budowlane odpowiedzialne za projekty inwestycyjne miasta w 2018 roku. Na przysłowiowy pierwszy ogień poszły – boisko przy „czwórce”, zielona kurtyna przy ul. Olimpijskiej oraz park Garbolewskiego – projekty warte łącznie 5 mln zł.

Już wiadomo, że renowacją parku im. I. W. Garbolewskiego przy szkole muzycznej zajmie się firma Ziel-Bud, znana na lokalnym rynku, gdyż to ona w minionym roku budowała boisko przy szkołach nr 1 i 3 oraz remontowała park w Chodakowie. Projekt pochłonie 3 851 600 zł. Prace mają potrwać najpóźniej do końca lipca.

Plenerowy gród muzyczny

Zlecona przez miasto rewaloryzacja parku podworskiego obejmie obszar ok. 3 hektarów. Projekt zakłada oczyszczenie stawu z mułu i innych zanieczyszczeń, umocnienie jego nabrzeża, remont schodów od strony ul. Piłsudskiego, montaż instalacji nawadniającej zieleń, przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych na zabytkowym drzewostanie. Pojawi się tam też nowa zieleń, aleja spacerowa nad stawem, nową nawierzchnię zyskają alejki parkowe i ulica przed budynkiem szkoły muzycznej. W miejscu dawnej oficyny dworskiej stanie scena plenerowa z elementami ogrodu muzycznego (plenerowe instrumenty). Całość dopełni przebudowa oświetlenia – montaż energooszczędnych opraw na już istniejących słupach i dobudowa nowych latarni.

– To jeden z największych tegorocznych projektów inwestycyjnych miasta i cieszę się, że już na początku roku udało się wybrać wykonawcę prac, co w obecnych czasach nie jest łatwe. Zewsząd dochodzą głosy, że nie udaje się rozstrzygnąć przetargów, bo albo nie zgłaszają się wykonawcy, albo ceny, jakie proponują, przekraczają możliwości samorządów. My zdecydowaliśmy, że przyjmiemy ofertę ZielBudu, choć była droższa niż zakładaliśmy na początku. Po powtórzeniu przetargu i analizie sytuacji na rynku, jaką przeprowadziliśmy wiemy już jednak, że niższej ceny nie da się osiągnąć. Dlatego podjąłem decyzję o zatwierdzeniu przetargu. Za kilka miesięcy park zmieni się nie do poznania, zyska nowe funkcje, kolejny fragment miasta wypięknieje – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że remont Parku Garbolewskiego to element dużo większej całości – do remontu przewidziany jest też park przy ul. Traugutta, a pod koniec 2017 zakończyła się renowacja parku w Chodakowie. Na cały ten projekt miasto pozyskało od rządu (dokładnie od NFOŚiGW) blisko siedem milionów złotych dotacji.

um/red.

1 komentarz

  1. Margot :

    Nie róbcie wizualizacji z osobami leżącymi na trawniku, bo sochaczewscy policjanci wścieklicy na taki widok dostają. Pewnie z zazdrości, ze ktoś leży i książkę czyta – oni faktycznie chodzą po dwóch, w tym jeden z kartką i długopisem.(to zapewne ten piśmienny)

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)