Pierwsza Wierszotorówka

echopowiatu_wierszotorwka20172

Grupa Sochaczewskie Wieczory Literackie zorganizowała 1 września w kramnicach miejskich imprezę pod nazwą Wierszotorówka, na którą zaprosiła poetów z zaprzyjaźnionych grup z Warszawy, Sieradza, Łodzi i Żyrardowa. Były prezentacje, integracja, wymiana doświadczeń, dobra muzyka i Turniej Jednego Wiersza. Następnego dnia poeci zwiedzali Sochaczew i okolice.

Wierszotorówkę rozpoczęły prezentacje poszczególnych grup uczestniczących w spotkaniu. Sochaczewska ekipa przedstawiła się śpiewająco – ich utwory wykonywał Andrzej Kopa. Kolejne prezentacje to już goście – z Sieradza, Warszawy, Żyrardowa i Łodzi. W przerwie między tą częścią a zaplanowanym na 21.30 Turniejem Jednego Wiersza był czas na integrację i wymianę doświadczeń. W Turnieju zaprezentowano 27 wierszy. Jury pod przewodnictwem Doroty Ryst, warszawskiej poetki, miało ciężkie zadanie, jednak udało się wyłonić zwycięzców. Jedna z nagród została w Sochaczewie – otrzymał ją Tadeusz Hutkowski. Czas poświęcony na obrady jury wypełnił oczekującym koncert Władysława Komendarka.

echopowiatu_wierszotorwka20171

Jak zapowiadają organizatorzy – impreza będzie miała charakter cykliczny i za rok odbędzie się jej kolejna edycja. Pierwszy raz został ciepło przyjęty przez gości, którzy chwalili organizację i zaangażowanie Sochaczewskich Wieczorów Literackich. Inspiratorkami i głównymi organizatorkami wydarzenia były Stanisława Podgórska i Mirona Miklaszewska.

echopowiatu_wierszotorwka2017

Wierszotorówka miała dwudniowy przebieg. Sobota została poświęcona zwiedzaniu Sochaczewa i okolic – Brochowa i Żelazowej Woli. Poeci, w ramach Narodowego Czytania „Wesela” byli też w Muzeum Kolei Wąskotorowej, gdzie głośno recytowali fragmenty dramatu Wyspiańskiego.

IG

echopowiatu_wierszotorwka20173

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)