Plantacja narkotyków w Sochaczewie

echopowiatu_narkotyki (1)

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Sochaczewie zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W piwnicy domu jednorodzinnego znaleźli 62 krzewy konopi i prawie 4 kilogramy gotowego suszu. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Sochaczewscy kryminalni uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się znaczna ilość narkotyków. W związku z tym w poniedziałek funkcjonariusze weszli do budynku, a tam natrafili na profesjonalną plantację, która mogła dostarczyć bardzo dużą ilość środków odurzających. W piwnicy znaleźli 62 doniczki z krzewami konopi o wysokości około metra oraz blisko 4 kilogramy gotowego suszu.  Na miejscu zatrzymano również 52-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich uprawę.

Policjanci zabezpieczyli rośliny, susz oraz sprzęt, który był wykorzystany do hodowli roślin. Kilka godzin później zatrzymano również 58-letnią partnerkę podejrzewanego. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przesłuchani w sochaczewskiej komendzie.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie odbyły się dalsze czynności z ich udziałem. Mężczyźnie grozi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich uprawy.  Zatrzymany 52-latek stanie również przed sądem, który rozpatrzy wniosek o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 sierż. szt. Agnieszka Dzik

echopowiatu_narkotyki (2)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)