Porwali i bili, teraz są w areszcie

echopowiatu_kajdanki

 

Sochaczewscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie, pobicie i zmuszanie do określonego zachowania mieszkańca Sochaczewa. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

W poniedziałek sochaczewscy policjanci otrzymali informację o uprowadzeniu 29-letniego mieszkańca Sochaczewa. Natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęto poszukiwania mężczyzny oraz sprawców przestępstwa. Podjęte działania pozwoliły ustalić podejrzanych. Jak ustalili policjanci, mężczyźni przyjechali do miejscowości, gdzie pokrzywdzony był z wizytą u swoich znajomych. Gdy 29-latek wyszedł z domu, został siłą wciągnięty do samochodu. Podejrzani trzymali go w bagażniku samochodu i bili, a następnie uwięzili związanego w szopie. Po pewnym czasie mężczyzna zdołał się uwolnić i dotrzeć do Sochaczewa, tam trafił do szpitala.

W tym samym czasie policjanci ustalili miejsca, gdzie może przebywać uprowadzony mężczyzna, a także podejrzani. Ponieważ policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że jeden ze sprawców może posiadać broń, kryminalni z sochaczewskiej komendy wchodzili do wytypowanych pomieszczeń wspomagani przez Sekcję Antyterrorystyczną Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu. W konsekwencji podejrzani, czterej mężczyźni w wieku od 25 do 27 lat zostali zatrzymani w miejscowości Rybno przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Jeden ze sprawców w czasie popełnienia przestępstwa był na kilkudniowej przepustce z zakładu karnego. W samochodzie, którego używali zatrzymani, znaleziono również torebkę z zawartością roślinnego suszu. W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci znaleźli też broń hukową.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut zmuszania 29–latka do określonego zachowania, pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Po zapoznaniu się z materiałami sprawy, sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec czterech mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sprawcom grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

KPP

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)