Prezydentowa z dziećmi o bezpieczeństwie

echo_powiatu_prezydentowa_w_sochaczewie20174

W Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbyła się lekcja, w której wzięły udział klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Biskupim. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Muzeum Kolei Wąskotorowej znalazło się w gronie około 500 placówek wytypowanych do przeprowadzenia akcji. Sochaczewskie spotkanie zaszczyciła swoja obecnością Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP.

Pierwsza dama czytała dzieciom „Lokomotywę” Juliana Tuwima, razem z nimi brała udział w lekcji bezpieczeństwa oraz w grze edukacyjnej, a następnie przejechała wraz z nimi składem retro na odcinku Stacja Muzeum – Stacja Miasto. Było to dla najmłodszych ciekawe spotkanie, pani prezydentowa rozmawiała z dziećmi, pomagała im odpowiadać na trudniejsze pytania, razem z nimi oglądała pokazy w wykonaniu funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, którzy zaprezentowali między innymi akcję z użyciem specjalnie szkolonego psa.

– Jestem głęboko przekonana, że właśnie dzięki edukowaniu, też czasem przestrzeganiu i informowaniu, polepsza się bezpieczeństwo, ale również budowane są wśród dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, a także pogłębiona jest i poszerzana wiedza na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda. – Życzę wam, by każda podróż prowadziła was bezpiecznie do celu, abyście zawsze szczęśliwie wracali do swoich domów i swoich bliskich, a ponieważ zbliżają się upragnione przez was wakacje, życzę wam, aby wasz wypoczynek był udany, ale przede wszystkim bezpieczny – podsumowała Pierwsza Dama zwracając się do dzieci.

„Kampania Kolejowe ABC” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

red.

Foto Izabela Goryniak

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 5)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)