Progi zwalniające na Olimpijskiej

echopowiatu_progi_zwalniajce_Olimpijska

Wyścigi samochodowe na drogach urządzane są szczególnie przez młodych kierowców. Zmawiają się przez internet bądź telefony komórkowe, by potem w wyznaczonym dniu urządzić sobie na jednej z ulic wyścigi samochodowe. Nie zwracają uwagi, że ich zabawy przeszkadzają innym w odpoczynki i zakłócają spokój.

Na ulicy Olimpijskiej, która jest dość szeroką ulicą, bardzo często dochodziło do nocnych wyścigów samochodowych. Ryk motorów w pojazdach zakłócał ciszę nocną i nie pozwalał spać mieszkańcom. Swoje uwagi i prośby o spokój zgłaszali na Policji i do Urzędu Miasta, który administratorem tej ulicy. Policjanci wielokrotnie przybywali na interwencje, na których bardzo często wystawiane były mandaty karne, które niestety nie ostudziły zapędów młodych piratów drogowych, którzy dalej łamali prawo. Jak nam opowiadał jeden z mieszkańców: – Do tych młodych ludzi nie docierały żadne nasze uwagi o poprawnym zachowywaniu się na drodze. Oni wiedzą, że nam przeszkadzają, a i tak robią to dalej śmiejąc się z nas.

Aby pomóc mieszkańcom ekipa ZKM zamontowała na tej drodze dwa progi zwalniające, które być może zniechęcą kierowców do kolejnych wyścigów.

Niestety taki sam problem jak na ulicy Olimpijskiej pojawia się wszędzie tam, gdzie jest ładny odcinek drogi. Czy niezdyscyplinowani kierowcy doprowadzą do tego, że ulice w całym mieście będą pokryte progami zwalniającym. A może mandaty karne powinny być jeszcze wyższe, aby zniechęcić miłośników do szybkiej jazdy?

JW

Powiązane artykuły

3 komentarzy

    • ja :

      To z tego powodu zamknijcie wszystkie drogi, te progi zwalniające powodują większe zagrożenie ja ci kierowcy.

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)