Przebudowa Licealnej ruszy wiosną

echopowiatu_licealna

W ubiegłym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na przebudowę ulicy Licealnej w Sochaczewie. Zaplanowany zakres remontu nie obejmuje budowy ronda u zbiegu ulic Licealnej, Traugutta i 15 Sierpnia.

Zakres prac remontowych zaplanowanych w ramach tego zadania obejmuje między innymi wybudowanie ścieżki rowerowej, ułożenie nowej nakładki asfaltowej, modernizację chodników, wycięcie drzew z jednej strony ulicy. Nie będzie natomiast oczekiwanego przez wielu kierowców ronda. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada Robert Małolepszy z sochaczewskiego ratusza: – Przy pracach projektowych rondo było wrysowane w projekt. Niestety okazało się, że zgodnie z przepisami albo musielibyśmy odciąć mieszkańców, którzy mieszkają w okolicy skrzyżowania od wjazdu na swoje posesje, albo te wjazdy musiałyby znajdować się na rondzie, co z oczywistych powodów jest niemożliwe, niezgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem. W związku z tym na skrzyżowaniu po remoncie pozostanie dotychczasowa organizacja ruchu.

Jak zapewnia Robert Małolepszy, podjęcie decyzji zostało poprzedzone badaniami ruchu, z których wynika, że natężenie ruchu na Licealnej i 15 Sierpnia jest porównywalne, dlatego nie ma konieczności zmiany pierwszeństwa. Dotychczas jako pierwsi na skrzyżowanie wjeżdżają kierowcy z Licealnej i tak pozostanie. – Ta organizacja ruchu jest bezpieczna, mieszkańcy się do niej przyzwyczaili, a dowodem na bezpieczeństwo jest fakt, że w ciągu roku doszło w tym miejscu zaledwie do jednej niegroźnej kolizji.

IG

1 komentarz

  1. Margot :

    Pierwsza podstawowa czynność przy jakimkolwiek remoncie: wycięcie drzew.
    Nie róbcie nam z miasta betonowej pustyni!!!!!!!!!

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)