Rekordowy rajd rowerowy „Od Juniora do Seniora”

rajd-rowerowy-od-juniora-do-seniora (13)

Rodzinny rajd rowerowy „Od Juniora do Seniora” po powiecie sochaczewskim to od kilku lat największa impreza rekreacyjna tego typu, w której z każdym rokiem bierze udział coraz więcej uczestników. Na rowerzystów czeka nie tylko moc atrakcji, w tym konkursy, loteria, ognisko, ale to też możliwość spędzenia ciekawie soboty oraz poznania urokliwych zakątków naszego powiatu.

Rowerzyści w prawie tysięcznym peletonie wyruszyli w sobotni ranek 28 czerwca z parkingu przy Starostwie Powiatowym w Sochaczewie w 40-kilometrową trasę rodzinnego rajdu organizowanego przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Tym samym został pobity rekord z zeszłego roku, kiedy pojechało 700 cyklistów.

Tradycyjnie peleton poprowadził komandor rajdu Ryszard Nowakowski. Rowerzyści dotarli do Szkoły Podstawowej w Brochowie, gdzie był zorganizowany piknik. Piknik był kluczem do dobrej zabawy. Chętni mogli upiec kiełbaskę na przygotowanych ogniskach. Interesującym punktem pikniku, przyciągającym uwagę wielu widzów, był spektakl Teatru Cieni na temat bogactwa przyrodniczego Doliny Środkowej Wisły. Przygotowany został w ramach projektu edukacji ekologicznej i kulturalnej przez Fundację Chlorofil oraz Szkołę Podstawową w Śladowie.

Tradycją rajdu jest nagradzanie najmłodszego i najstarszego rowerzysty oraz osoby, która zgłosiła największą liczbę uczestników. W tym roku nagrodę dla najstarszego uczestnika otrzymał Józef Taczała, dla najmłodszego – Jaśmina Gąsiorowska. Najwięcej uczestników zgłosili Sylwia Konrad i Grzegorz Brysiak.

Po więcej szczegółów odsyłamy do dzisiejszego wydania Echa Powiatu, a tymczasem czeka galeria zdjęć z rekordowego rajdu:

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 22)

Na zdjęciu głównym njamłodszy i najstarszy (w tle) uczestnicy rajdu.

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)