Remont się zaczyna

echopowiatu_remont_Chodakowskiej20171

O długo oczekiwanej modernizacji ulicy Chodakowskiej Izabela Goryniak rozmawiała z radnym Sejmiku Mazowieckiego Adamem Orlińskim.

Zacznijmy od pytania, czy konieczne było wycinanie wszystkich drzew na ulicy?

Nie mnie oceniać taką potrzebę czy też konieczność. Od tego są specjaliści, którzy przygotowywali dokumentację tego remontu. Z punktu widzenia samorządu województwa mogę stwierdzić, że dokładaliśmy pieniądze na ten remont, z dwóch na ponad trzy miliony złotych.

A dlaczego Chodakowska, a nie Chopina?

Ponieważ na ulicy Chopina trwają aktualnie prace związane z modernizacją sieci wodociągowej i innymi instalacjami podziemnymi. Ponadto na dzień dzisiejszy Mazowiecki Zarząd Dróg nie posiada jeszcze pełnej dokumentacji remontu tej ulicy. Natomiast w przyszłorocznym budżecie województwa zamierzamy przeznaczyć około 5 milionów złotych na remont tej ulicy. Kwota jest ogromna, ale i ta ulica ma ogromne znaczenie. Mogę tu zdradzić, że dzięki przychylności marszałka Adama Struzika staramy się także o remont tej ulicy od ronda Jana Pawła II w stronę Żelazowej Woli.

Co będzie na Chodakowskiej?

Przede wszystkim chcę sprostować informacje, jakoby był tam wylany tylko nowy asfalt. To będzie gruntowna modernizacja ulicy, ze wszystkimi przyległościami i całą infrastrukturą – wodną, deszczową, zatoczkami autobusowymi, ścieżką rowerową, instalacją i oświetleniem elektrycznym. To wszystko wymaga całkowitego przebudowani tej ulicy i to będzie pewien ciąg trasy, który będzie kontynuowany potem ulicą Chopina.

Miejmy nadzieję, że w projekcie jest także ujęte zadrzewienie tego terenu.

Nie znam tak szczegółowo tego projektu, ale też mam taką nadzieję. W takim łańcuchu inwestycyjnym każdy za coś odpowiada – samorząd województwa za środki przeznaczone na tę dużą inwestycję i wpisanie jej do realizacji, miasto za przygotowanie dokumentacji, a projektant za wykonanie projektu. Na pewno szkoda tych, drzew, ale mam nadzieje, że efekt całkowitej przebudowy tej ulicy i zmiany jej infrastruktury będzie dla władz miasta i województwa, ale przede wszystkim dla mieszkańców bardzo, bardzo korzystny.

Red.

echopowiatu_remont_Chodakowskiej2017

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)