Robert Szewczyk zrezygnował ze stanowiska

3-1-1

W czwartek, podczas Walnego Zebrania Klubu Sportowego Bzury Chodaków, prezes Robert Szewczyk podał się do dymisji.
– Skończył się pewien etap w życiu. Zawsze tak bywa, że jest jakiś zapał, są pewne wyzwania, które się realizuje – mówił dla Radia Sochaczew były prezes. – Myślę, że te trzy i pół roku to była fajna przygoda. Myślę, że klub w dalszym ciągu będzie działał, a ja dalej będą pomagał, zakończę swoją działalność sprawozdaniami finansowymi i rozliczeniem z miastem.
Z członkostwa w Zarządzie zrezygnował również Mirosław Leszczyński, dotychczasowy wiceprezes. Robert Szewczyk w Zarządzie pozostanie na razie do końca kadencji, tj. do lutego 2017 roku.
To nie jedyne zawirowania w Klubie Sportowym Bzura Chodaków. Przypomnijmy. Na swojej stronie Klub poinformował, że drużyna seniorów „zostanie wycofana z rozgrywek IV ligi”. Klub nie ma pieniędzy na finansowanie treningów. 12 lipca do Urzędu Miasta wpłynęło pismo prezesa klubu z prośbą o dodatkowe środki. Jakiś czas później pojawiła się na klubowej stronie informacja, że być może jednak w najnowszym sezonie wystartuje drużyna seniorów.
Na pytanie, czy Bzura Chodaków i Akademia Piłkarska dalej będą działać Robert Szewczyk stwierdził, że „Akademia da sobie świetnie radę, bo ma do tego mocne podstawy. Z Klubem, czyli tak naprawdę z drużyną seniorską mogą być jakieś turbulencje, ale wszystko może wyjdzie na prostą. Są nowi ludzie, którzy chcieliby się zaangażować, pozyskają zewnętrznych inwestorów”.
MJ

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)