Sochaczew dzierga dla wcześniaków

echopowiatu_osmiorniczki_Agnieszka_Wachnik

„Ośmiorniczki dla wcześniaków” to akcja charytatywna, łącząca pomocne dłonie z całej Polski i nie tylko. Sochaczewianie także pomagają. Sochaczewska Grupa Wesoła Chata włączyła się do akcji tworząc wydarzenie „Sochaczew dzierga dla wcześniaków”.

O co chodzi? O to, że macki ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę. I cóż z tego? zapytacie… Rzecz jest zadziwiająco prosta.
Maluszki lubią bawić się pępowiną i zaciskać na niej swoje drobniutkie paluszki. Zdarzało się więc często, że wyrywają sobie różne kabelki i uruchamiają alarmy…. Dzięki temu, że mają przy sobie ośmiorniczkę, czują się bezpiecznie i nie wyciągają rączek w poszukiwaniu czegoś do chwytania.
Spróbujcie sobie wyobrazić, jak czuje się wcześniak pozbawiony tej bezpiecznej liny, jaką jest pępowina w brzuchu mamy… Wyobraź sobie, że spadasz…. lecisz i machasz swoimi kończynami w poszukiwaniu czegokolwiek do schwytania…. chwytasz… zaciskasz dłoń… i już nie spadasz…. Jak się czujesz? Lepiej?

Macki ośmiorniczek są dla wcześniaka tym, czym lina dla wspinacza… I to właśnie robimy dzięki tej akcji. Dajemy wcześniakom ośmiorniczkę, a one chwytają jej macki jak linę i czują się bezpiecznie.
Dołączyć do akcji może każdy. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie umiesz dziergać. Nauczymy cię! A gdy dłonie okażą się zbyt oporne, możesz pomóc kupując włóczkę czy też po prostu udostępniając informację o akcji.

Sochaczewskie dzierganie odbędzie się w sobotę 16 lipca w godzinach 14-18 w Stacji Muzeum Sochaczew, ul. Towarowa 7.

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj www.facebook.com/events/226858664373866/
Masz pytanie, wątpliwości, chcesz pomóc? Napisz do nas wesola.chata@o2.pl, hasło ośmiorniczka
Zespół Wesołej Chaty”

Na zdjęciu Agnieszka Wachnik z Wesołej Chaty z ośmiorniczkami :)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)