Spotkanie z Mikołajem na placu Kościuszki

13-1-2

W niedzielę do Sochaczewa zawitał Mikołaj, elfy, renifer Rudolf, szczudlarze i Mikołaje na motocyklach. Było dużo śpiewania, prezenty, można było przybić piątkę ze szczudlarzami, albo zrobić sobie selfie z Mikołajem czy Rufolfem. Na koniec było wspólne kolędowanie i rozświetlenie miejskiej choinki.

13-1-4

– Wydział Kultury, Turystyki i Promocji wraz z Sochaczewskim Centrum Kultury zaprosili do naszego miasta Mikołaja – powiedziała nam Magdalena Franaszek Niewiadomska. – Było fantastycznie, świetna pogoda, bardzo dużo dzieci, i piękne przedstawienie „Mikołajowe opowiadania”. Wręczaliśmy też nagrody dla dzieci, które przysłały swoje prace do miejskiego kalendarza.

– Jest bardzo ciepło i dużo emocji – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik z Urzędu Miasta. – To co się dzieje na scenie jest bardzo piękne, a najważniejsze, że przemawia do dzieci, które dowiadują się o marzeniach świętego Mikołaja. A marzenia te to rozdać jak najwięcej prezentów.

13-1-1

– A jaki byłby idealny prezent dla pani?

– Prezent dla dorosłych to rzecz skomplikowana. Przede wszystkim spokój i poszanowanie, to to, czego chyba każdy dorosły oczekuje.

Z kolei burmistrz Piotr Osiecki pytany o wymarzony prezent odpowiada:

– Przede wszystkim trochę czasu dla siebie. Do tego, mówiąc młodzieżowym językiem, przydałby się jakiś sportowy gadżet. Na przykład bieżnia. Wstawałbym rano, zrobił na niej kilka kilometrów, potem praca, a po pracy do domu i znów na bieżnię. Tak to można odpoczywać. A jeżeli prezent nie miałby mieć związku ze sportem, to może dobra książka, najlepiej historyczna, opisującą okres międzywojenny.

Na placu Kościuszki pojawili się też Mikołaje na motocyklach. Rozdawali dzieciom słodkie upominki, owoce i maskotki.

Imprezę zakończyło rozświetlenie miejskiej choinki i wspólne kolędowanie.

13-1-3

Paweł Pajka

Foto PP, Urząd Miasta

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)