Tańsze ciepło w mieście

echopowiatu_kaloryfer

 

Już od lutego ceny ciepła produkowanego przez sochaczewskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej mogą spaść o niemal 2,5 procent. Jak zapowiada PEC, po wiosennej korekcie o 7,5 procent oraz letniej o kolejne 2,1 procent, w lutym czeka nas następna zmiana stawek. Spółka zapowiada ich średni spadek o niemal 2,5 procent. 

Jak powiedział prezes PEC Jarosław Dorociak, spółka wystąpiła do Urzędu Regulacji Energetyki o korektę cennika, gdyż zgodnie z przepisami sama nie może wprowadzać takich poprawek. Bez względu na to, czy proponowane ceny rosną czy spadają, zawsze wymagana jest zgoda URE. W listopadzie PEC złożył stosowny wniosek i zaproponował spadek stawek o 2,4 proc.

– Zmiana ceny taryfowej wynika przede wszystkim z niższych cen paliwa gazowego. Dla spółki SIME Polska jesteśmy na tyle poważnym i ważnym partnerem, że udało się wynegocjować atrakcyjne stawki. Po zakończeniu rozmów z dostawcą, 19 grudnia nasz wniosek zatwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki, dziesięć dni później decyzję opublikowano w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i zgodnie z przepisami od 1 lutego nowe ceny ciepła mogą wejść w życie – mówi prezes Dorociak.

PEC Sochaczew to główny dostawca ciepła na terenie miasta. Ogrzewa 170 bloków i kamienic oraz 40 budynków użyteczności publicznej (banki, urzędy, przychodnie itp). Spółka posiada dziesięć kotłowni, z których pięć jest użytkowane – Żeromskiego 23, 1 Maja 3, Reymonta 36, Żwirki i Wigury 24 oraz Al. 600-lecia 25. Wszystkie wykorzystują gaz ziemny wysokometanowy dostarczany do miasta przez spółkę SIME.

Dzięki prowadzonej od lat akcji ocieplania bloków, kamienic i obiektów użyteczności publicznej, pięć miejskich kotłowni i jedna należąca do Geotermii Mazowieckiej sprzedają coraz mniej ciepła. Roczne zużycie spadło o około 10 procent – ze 157,1 tys. GJ w 2013 roku do 142,9 tys. w 2015 roku.

um/red.

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Alex :

    Mam pytanie do wszystkich dlaczego w kotłowni przy 600 lecia 25 pracownik kotłowni trzyma prywatny samochód w tej kotłowni? Traktuję te miejsce jak prywatny garaż

  2. nosz :

    A ja mam inne pytanie…bo procenty bo stawki, a do jasnej ciasnej jasno…ile w PLN-ach z KJ Ciepełka sobie liczą nasi tani dostawcy? Bo ni w ząb nie idzie się tego dowiedzieć, za to reklama reklama 2,5% już od rana…

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)