Targi ślubne po raz dziewiąty

echopowiatu_targi_lubne5

W Dworku Magnat w sobotę i niedzielę odbyły się po raz dziewiąty Mazowieckie Targi Ślubne. To impreza, która co roku pozwala osobom planującym ślub i wesele na zorientowanie się w ofercie firm związanych z branżą weselną.

Wśród wystawców było wielu fotografów i filmowców, którzy proponują coraz bardziej zindywidualizowane sesje – jedna z firm specjalizuje się na przykład w organizowaniu plenerów za granicą. Jak mówią osoby zajmujące się utrwalaniem tych wyjątkowych chwil, do łask wraca prostota – nowożeńcy nie oczekują „bajerów”, piękne zdjęcia i filmy mają się bronić same.

Wśród trendów zdobniczych, po wieloletnim królowaniu pasteli i stylu rustykalnego, wracają złocenia i barokowe wręcz elementy – fioletowe kwiaty i dodatki, bogate bukiety. Ważne są także elementy papierowe – zaproszenia, wizytówki itp. Na targach prezentowało się kilka firm zajmujących się właśnie florystyką i plastyką.

Nie zabrakło drink barów, foto budek, sal bankietowych, restauracji, domów weselnych czy cukierni, a nawet tajskich lodów.

Jak zgodnie twierdzą przedstawiciele branży weselnej, goście i młode pary bez względu na bieżące trendy cenią przede wszystkim tradycję. Wesele ma być okazją do tańczenia przy muzyce na żywo, zjedzenia dobrych rzeczy i wspólnych zabaw. I bez względu na wybraną konwencję (marynarską, romantyczną, klasyczną) te elementy muszą się pojawić. Dodatkowe atrakcje mile widziane, jednak najważniejsze pozostaje bez zmian. Stąd też obecność na targach kilku zespołów muzycznych, prezentujących bardzo różnorodną ofertę. Na uwagę zasługuje fakt, że większość tych grup tworzą zawodowi muzycy, którzy prezentują szeroki repertuar – często w kilku językach.

Nowym trendem jest urządzanie ślubu i wesela w jednym miejscu. Coraz więcej domów weselnych ma taką możliwość – ślub może się odbyć w plenerze lub w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu obok sali, w której następnie odbywa się wesele. Najważniejszy jednak pozostaje sam ślub i jego oprawa. Suknia, garnitur, makijaż, fryzura, biżuteria i kwiaty. Pojawiają się firmy, które organizują wesele od A do Z – wybierają salę, fotografa, kwiaty, menu itp. Wymagania młodych par rosną, a branża stara się za nimi nadążyć, jednocześnie kreując nowe pomysły.

Na targach można było uzyskać zniżki przy podpisywaniu umów oraz wygrać atrakcyjne nagrody, z wycieczką do Hiszpanii na czele.

IG

Foto Katarzyna Żakowska

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 12)

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)