To był dobry rok dla miasta

echopowiatu_dobry_rok_dlamiasta

Takim stwierdzeniem podsumował sprawozdanie finansowe i uchwałę o udzieleniu mu absolutorium za wykonanie budżetu w 2016 roku burmistrz Piotr Osiecki. Dochody planowane na 143 847 486 złotych udało się zrealizować w 98,1 %, czyli w kwocie 141 113 424 zł, a wydatki, pierwotnie szacowane na 143 770 196 zł, w 95,96 % planu, czyli 137 956 282 zł.

O realizacji budżetu w ubiegłym roku pozytywnie wypowiedziała się także Regionalna Izba Obrachunkowa, która opiniuje sprawozdanie finansowe i rekomenduje udzielenie absolutorium na wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Wątpliwości nie mieli też radni, którzy jednogłośnie i bez dyskusji zaakceptowali finansowe posunięcia burmistrza. Dziękując za dobrą ocenę Piotr Osiecki powiedział między innymi, że w 2016 roku miasto nie zaciągnęło żadnych nowych zobowiązań, a dodatkowo spłacono 2 miliony złotych starszych zaległości. Na koniec 2016 roku stan zobowiązań miasta wynosił 41 610 348 zł, z czego 13 milionów to kredyty, niespełna półtora stanowią pożyczki, a ponad 26,5 miliona wyemitowane przez miasto obligacje.

– Udało nam się zrealizować wszystkie zamierzenia, wypracowaliśmy 4,5 miliona nadwyżki – mówił burmistrz. – Był to także dobry rok pod tym względem, że udało się przygotować wnioski, które już procentują – w ostatnich tygodniach pozyskaliśmy znaczące środki zewnętrzne na realizację tegorocznych zadań. Nie byłoby to możliwe bez wysiłku całej samorządowej rodziny, czyli ponad 1 300 osób zatrudnionych we wszystkich miejskich placówkach – podsumował P. Osiecki.

IG

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. sympatyk :

    Panie burmistrzu. Świetnie, że udało się zrobić to co zrobione. Ale czy mamy aż tyle powodów do radości ? Ulice mamy dziurawe, miejsc parkingowych brak, nikt poważny u nas nie inwestuje (przepraszam PKP). Za chwilę się zakorkuje Sochaczew. Żadnej nowej ulicy. Trasa północ – południe gdy powstanie już będzie za wąska. Tak jak nasza duma Staszica. Jak to się udaje innym ? Choćby Skierniewicom ?

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)