Udany początek Artystycznych Kramnic

????????????????????????????????????

Wielka grupa dzieciaków i ich rodziców przybyła w niedzielne południe do kramnic miejskich w Sochaczewie, aby wziąć udział w pierwszych zajęciach z cyklu „Artystyczne Kramnice – Sochaczewska strefa dziecięcej kreatywności”. Spotkanie zainaugurowało cykl coniedzielnych zajęć dla najmłodszych, które będą odbywać się do 3 grudnia.

W pierwszej odsłonie zobaczyliśmy przedstawienie „W miejskiej dżungli” w wykonaniu teatru Katarynka. W żartobliwy, kolorowy sposób młodzi aktorzy przedstawili dzieciom niebezpieczeństwa czyhające na nie w mieście – konsekwencje przechodzenia na czerwonym świetle czy pozostawienia ognia bez dozoru. Były piosenki, wspólne zabawy z dziećmi, a na koniec zabawy animacyjne.

– Kolejne odsłony cyklu będą już miały charakter warsztatowy – mówi pomysłodawczyni, Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Miejskim w Sochaczewie. – Za tydzień zajęcia dla najmłodszych dzieci do trzech lat o 11.30, a dla starszych o 12.15. Zajęcia z maluszkami prowadzone będą metodą gordonowską, będziemy próbowali rozbudzić apetyt na muzykę poprzez śpiewanki i rymowanki, przy użyciu chust, piórek i innych akcesoriów. Dla starszych dzieci przewidziano cykl zajęć muzycznych i plastycznych. Pobudzamy kreatywność, pobudzamy wyobraźnię, nawiązujemy do sztuki, pokazujemy dzieciom, że są w stanie i potrafią być kreatywne, że mają możliwości i że tak naprawdę wspomagamy rodziców w wychowaniu ich dzieci poprzez sztukę – mówi J. Niewiadomska-Kocik.

Każde dziecko obecne na pierwszym spotkaniu otrzymało specjalną książeczkę, do której wbijane będą stempelki z kolejnych spotkań. Będą je prowadzić doświadczone edukatorki. Udział jest bezpłatny, każdy może dołączyć.

Izabela Goryniak

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)