Unia Boryszew na Silesian Cup 2014

22-3-1

Młodzi piłkarze Unii Boryszew, będąc na obozie przygotowawczym w Świdnicy, wzięli udział w tegorocznej, dziewiątej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup.

Turniej podzielony był na trzy kategorie wiekowe: U-10, U-12 i U-14. Unia Boryszew wystawiła dwie drużyny: z rocznika 2004, prowadzoną przez Mateusza Sikorskiego oraz z rocznika 2003, której trenerem jest Roman Janiszek.

Drużyna Romana Janiszka, która z konieczności musiała mierzyć się z drużynami o rok starszymi, zajęła ostatecznie 20 miejsce w stawce 28 drużyn, wygrywając jedno spotkanie grupowe z Gryfem Świdnica IV. Dużo lepiej poszło podopiecznym Mateusza Sikorskiego, którzy w swojej kategorii wiekowej zajęli wysokie szóste miejsce. Wygrali oni trzy spotkania grupowe: 7-2 z Górnikiem W-ch Nowe Miasto, 4-1 z Esbankiem Radomsko i 5-0 z Trikiem Wrocław i zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Nie podołali jednak ostatniemu wyzwaniu i w spotkaniu o 5 miejsce przegrali z Athletic Kaliningrad 2-1.

W całym turnieju udział wzięło aż 65 drużyn, wśród których nie zabrakło juniorów z ekstraklasowych i pierwszoligowych drużyn, takich jak Śląsk Wrocław, PGE GKS Bełchatów czy Zagłębie Lubin. Przez cztery dni turnieju rozegrano w sumie blisko 300 meczów.

22-3-2

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)