Sport artykułów

echopowiatu_bieg18-11-2017 (13)

Bieg sztafetowy pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego [FOTOGALERIA]

Pamięć o znanym dziennikarzu sportowym i spikerze – Sylwestrze Rozdżestwieńskim wciąż trwa. Świadczy choćby o tym V już Bieg Sztafetowy poświęcony jego pamięci, który tym razem odbył się w minioną sobotę, 18 listopada. Start honorowy był na stadionie w Sochaczewie, następnie uczestniczy przejechali autokarem pod szkołę w Żukowe, a stamtąd już ruszyła sztafeta – z

echopowiatu_judo (13)

XI Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew [FOTOGALERIA]

W sobotę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kątach odbył się XI Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. Na starcie stanęło ponad czterystu uczestników. Dla gospodarzy turnieju – UKS „ Siódemka „ Sochaczew – XI turniej zbiegł się z jubileuszem XX-lecia działalności klubu. Zdjęcia Krzysztof Lewandowski

echopowiatu_pływanie_11_listopada (11)

Jubileuszowe zawody pływackie w Sochaczewie [FOTOGALERIA]

11 listopada już po raz dziesiąty na pływalni Orka odbyły się zawody pływackie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości o puchar burmistrza miasta Sochaczew. Na starcie stanęło 285 zawodników z 34 klubów. Rywalizowano w czterech stylach i pięciu kategoriach wiekowych. Zdjęcia Krzysztof Lewandowski

echopowiatu_wystartowała_szkolna_rywalizacja

Wystartowała szkolna rywalizacja

Indywidualnymi biegami przełajowymi rozpoczęła się tegoroczna rywalizacja w ramach międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego. Inauguracja Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci tradycyjnie miała miejsce w Kamionie. Na tamtejszych pięknie położonych trasach, przy Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada setki dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu sochaczewskiego zainaugurowało współzawodnictwo w roku szkolnym 2017/2018. Choć w czwartek,

echopowiatu_34_polmaraton_fot_Mudin (10)

Dwóch zwycięzców Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą

Po raz pierwszy w historii Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą mieliśmy dwa pierwsze miejsca ex aequo. Na metę praktycznie równocześnie wpadli panowie Volodymyr Timashov oraz Bogusław Andrzejuk. Decyzją organizatorów, choć pomiar czasu wskazywał na jednego zawodnika, obydwaj panowie otrzymali nagrody za pierwsze miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Bojko. Wśród pań pierwsze miejsce zdobyła

echopowiatu_dokoła_mazowsza_teresin2017

Dookoła Mazowsza

Alois Kańkovsky z Czech o „grubość opony” wygrał pierwszy etap 60. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza, który w tym roku 26 lipca zlokalizowany został na drogach gminy Teresin. Drugi na mecie zameldował się Grzegorz Stępniak, a trzeci był Eryk Latoń. Teresin po raz drugi gościł kolarzy na drugim co do wielkości wyścigu kolarskim w Polsce.

echopowiatu_Bułka

Jak gdzieś się pojawiam, to chcę wygrywać jak najwięcej

O tym, że ciężka praca i wyrzeczenia przynoszą efekty z Marcinem Bułką, bramkarzem Chelsea Londyn i reprezentacji Polski U-19, wychowankiem Stegien Wyszogród rozmawiał Tomasz Marciniak. Jak to się wszystko zaczęło u ciebie z piłką nożną? Piłka nożna od dziecka wokół mnie krążyła. Każdą wolną chwilkę z kolegami staraliśmy się wykorzystywać właśnie na grę na podwórku.

echipowiatu_rygby (3)

Orkan Sochaczew Mistrzem Polski

Kadeci Orkanu Sochaczew w rugby zostali mistrzami Polski w rugby piętnastoosobowym. W finale pokonali Juvenię Kraków 7:0. Mistrzostwa w tym roku odbywały się w Łodzi. Od 5 lipca podopieczni Macieja Misiaka walczyli o prymat najlepszej drużyny w kraju. W pierwszym spotkaniu eliminacyjnym pokonali BBRC Łódź 52:3. W drugim meczu, najważniejszym w grupie, pokonali nieznacznie Budowlanych

echopowiatu_zmagania_w_feliksowie2017

Zmagania w Feliksowie

Piast Feliksów gościł uczestników VII młodzieżowego turnieju w piłce nożnej o puchar wójta gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego. Na dwóch boiskach rywalizowali zawodnicy z roczników 2005/2006 i 20007/2008. W starszej grupie triumfowali piłkarze Promyka Nowa Sucha, którzy wygrali wszystkie spotkania bez straty gola. W młodszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Sochaczew. Na wszystkich

echopowiatu_zagraliśmy_dla_sylwestra

Zagraliśmy dla Sylwestra

Na boisku Zespołu Szkół w Sochaczewie odbył się Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w piłce nożnej o puchar Radia Sochaczew. Najlepsi okazali się piłkarze Chodakowa, którzy w finale po rzutach karnych pokonali Ark Pol 2:1. W trakcie turnieju odbył się mecz pokazowy. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Radio Sochaczew i Przyjaciele i Samorządowcy Sochaczewa, którzy wygrali 4:2. Piękna