Dookoła Mazowsza

echopowiatu_dokoła_mazowsza_teresin2017

Alois Kańkovsky z Czech o „grubość opony” wygrał pierwszy etap 60. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza, który w tym roku 26 lipca zlokalizowany został na drogach gminy Teresin. Drugi na mecie zameldował się Grzegorz Stępniak, a trzeci był Eryk Latoń.

Teresin po raz drugi gościł kolarzy na drugim co do wielkości wyścigu kolarskim w Polsce. Ponad 140 zawodników rywalizowało na dystansie 168 km. Oprócz Polaków obecni byli kolarze z Niemiec, Słowacji, Norwegii, Litwy i Czech. I to właśnie przedstawiciel naszych południowych sąsiadów okazał się najlepszy. Gospodarz zawodów, wójt gminy Teresin Marek Olechowski nie krył zadowolenia z faktu, że taka impreza odbywa się ponownie w Teresinie:

– Z przyjemnością zgodziłem się na propozycję organizacji takiej imprezy sportowej. W Teresinie sekcja kolarska była kiedyś bardzo prężna i mam nadzieję, że jeśli znajdą się chętni, można będzie taką sekcję reaktywować.

echopowiatu_dokoła_mazowsza_teresin2017 (1)

Przed ceremonią dekoracji Dariusz Banaszek, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, odznaczył wójta gminy Teresin najwyższą odznaką „Zasłużony dla polskiego kolarstwa” za wkład w rozwój kolarstwa w Polsce:

– Polskie kolarstwo potrzebuje takich ludzi, jak pan Marek Olechowski. Cieszę się, że znowu gościmy w Teresinie, gdzie zawsze wszystko jest profesjonalnie zorganizowane, a liczymy też na następne tego typu spotkania.

Zawody prowadził Tomasz Jaroński, znany dziennikarz i komentator kolarstwa w Polsce, który podsumował zawody: – Piękna runda dookoła Teresina przy pięknej pogodzie. Z dużą przyjemnością przyjeżdżam tutaj, zwłaszcza, że jak zwykle na Mazowszu obsada jest bardzo dobra. Jest sporo ekip zagranicznych, co sprawia, że wyścig jest zawsze bardzo ciekawy i szybki, a poziom wysoki.

60. Międzynarodowy wyścig kolarski „Dokoła Mazowsza” rozpoczął się prologiem 25 lipca w Warszawie. W czwartek ekipy pokonały 180 km po okolicy Grodziska Mazowieckiego, w piątek 165 km w Gminie Odrzywół. Ostatnim etapem wyścigu, w sobotę 29 lipca, było 165 km w Kozienicach.

Klasyfikację ogólną wyścigu wygrał zwycięzca z Teresina Alois Kańkovsky z Czech w czasie ogólnym 14 h. 53, 35 min., drugi był Polak, Grzegorz Stępniak.

wach

echopowiatu_dokoła_mazowsza_teresin2017 (2)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)