Orkan znów w czołówce!

orkan-znow-w-czolowce4

W sobotę w Warszawie odbyły się I Mistrzostwa Mazowsza w Rugby Plażowym. Do rywalizacji wśród kobiet przystąpiło pięć drużyn. Najlepszą okazała się ekipa Syrenek Warszawa, która wygrała w decydującym meczu z sochaczewskimi Tygrysicami 3:1.

orkan-znow-w-czolowce

Tygrysice zagrały w składzie: Aneta Adamiak (1 przyłożenie), Monika Adamiak (3), Elżbieta Brzustowska, Natalia Cieślak (2), Marta Dybiec (2), Aleksandra Gutowska (1), Agnieszka Kolińska (1), Monika Pietrzak, Ewelina Rożnowska, Karolina Traczyk (1), Patrycja Wasilewska (3), Sandra Walczak (1), Sylwia Witkowska.

Wyniki Tygrysic:

Tygrysice – Legia Warszawa 3:1 (2:0)

Tygrysice – Biuro Bezpieczeństwa Narodowego 7:1 (4:0)

Tygrysice – Frogs Warszawa 4:1 (3:0)

Tygrysice – Syrenki Warszawa 1:3 (1:0).

orkan-znow-w-czolowce3

Mężczyźni stanowili mocniejszą siłę, wystartowało siedem drużyn, najlepsi okazali się zawodnicy Legii Warszawa, którzy między sobą stoczyli pojedynek finałowy. Wygrała Legia I 5:2. W spotkaniu o trzecie miejsce Orkan wygrał ze Skrą Warszawa 5:2.

W ekipie Orkana zagrali: Łukasz Śmielak, Bogdan Wróbel, Teodor Gołaszewski, Piotr Bryszewski, Robert Popławski i gościnnie Wojciech Szonecki.

Wyniki Orkana

Orkan – Legia II Warszawa 2:3 (0:1)

przyłożenia: Łukasz Śmielak, Bogdan Wróbel.

Orkan – City Sercurity 6:1 (4:0)

przyłożenia: Teodor Gołaszewski 3, Piotr Bryszewski 2, Robert Popławski.

Orkan – Legia I Warszawa 1:2 (0:1)

przyłożenie: Piotr Bryszewski.

Orkan – Skra Warszawa 5:2 (3:0)

przyłożenia: Bogdan Wróbel 3, Robert Popławski, Łukasz Śmielak.

orkan-znow-w-czolowce2

Podczas turnieju plażowego odbyła się konferencja prasowa przed meczem o Puchar Europy ze Szwecją, który zostanie rozegrany na stadionie Polonii w Warszawie 6 września. Na konferencji obecna była kadra polskich rugbistów pod wodzą trenera Marka Płonki. Najliczniejszą grupą byli wychowankowie sochaczewskiego Orkana, którzy stanowią siłę reprezentacji: Dawid Banaszek, Radosław Rakowski (obaj grają w Arce Gdynia), Dawid Popławski (Lechia Gdańsk), Emil Kowalewski (Budowlani SA Łódź), Tomasz Gasik (Pogoń Siedlce) i czterech aktualnie grających w ekipie Orkana: Kamil Wydrzyński i trzech debiutantów: Dawid Plichta, Mateusz Pawłowski i Sebastian Kacprzak. Kadrowicze później udali się na tygodniowe zgrupowanie goszcząc tradycyjnie w hotelu Ossa Congress&Spa. Kadra ma w programie dwa mecze sparingowe z reprezentacją Mazowsza, który zostanie rozegrany w Sochaczewie (środa, godzina 18.00) oraz reprezentacją Śląska w Rudzie Śląskiej.

Fot. Krzysztof Lewandowski

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)