„Siódemka” z dwoma medalami

23-6-1

XI Wielkopolski Międzynarodowy Turnieju Judo, który odbył się w Suchym Lesie koło Poznania w dniach 22-23.03.2014 został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych U13, U15 i U18.

Pierwszego dnia odbył się Turniej Judo Dzieci – U13 i Otwarty Puchar Polski Młodzików/czek – U15, a drugiego dnia odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych – U18.

Turniej zgromadził około tysiąca zawodników i zawodniczek. Miasto Sochaczew reprezentowali zawodnicy „Siódemki” w pięcioosobowym składzie. Przywieźli oni do Sochaczewa dwa medale: srebrny i brązowy oraz jedno V i jedno VII punktowane miejsce.

Srebrny medal Otwartego Pucharu Polski Młodzików w kat. wag. 50 kg wywalczył Mateusz Pająk. Wygrał cztery walki i jedną przegrał. Był to bardzo dobry występ Mateusza. Jest to jego największy sukces w startach na Pucharze Polski.

V-miejsce tuż za podium Otwartego Pucharu Polski Młodzików w kat. wag 46 kg wywalczył Szymon Górka. Wygrał pięć walk i dwie przegrał.

W kategorii wiekowej U-13 brązowy medal XI Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo w kat. wag. 36 kg wywalczył Adrian Miller. Wygrał cztery walk i jedną przegrał.

W kategorii wagowej 36 kg wystąpił również nasz drugi reprezentant Jakub Górka zajmując VII punktowane miejsce. Wygrał trzy walki i jedną przegrał.

W niedziele drugiego dnia turnieju odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

W kat. wag. 60 kg wystartował Kacper Włodarski. Dwie walki eliminacyjne wygrał i jedną przegrał.