W deszczu dla papieża

echopowiatu_bieg_papieski_1

Około 150 zawodników stanęło na starcie 11. Biegu Papieskiego w Sochaczewie. Jest on rozgrywany na trasie 4700 metrów, między pomnikami papieża-Polaka w Chodakowie i centrum miasta. Deszcz i chłód nie przestraszyły osób, które chciały uczcić pamięć św. Jana Pawła II. Najszybciej trasę biegu – już po raz drugi z kolei – pokonał Radosław Sikora. Wśród pań triumfowała Zuzanna Zajączkowska.
Uczestnicy Biegu liczyli sobie od kilku do ponad 60 lat, były to zarówno osoby, które na co dzień zajmują się bieganiem, jak i amatorzy. Jak co roku biegł także burmistrz Piotr Osiecki. Trasa mogła sprawiać problemy ze względu na spore różnice wzniesień oraz mokrą nawierzchnię i chłód (było około 8 stopni).

Organizatorem głównym Biegu Papieskiego było stowarzyszenie Razem i Sprawnie, w organizację włączył się Urząd Miejski, Urząd Gminy Sochaczew, Zakład Komunikacji Miejskiej, Szpital Powiatowy, policja i wiele innych podmiotów.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się ukończyć bieg.

Wyniki:
Kobiety:
1. Zuzanna Zajączkowska
2. Edyta Kosiorek
3. Julia Szymkowicz
Mężczyźni:
1. Radosław Sikora
2. Michał Pawłowski
3. Tomasz Mikulski

 

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)

Uruchom galerię zdjęć (ilość zdjęć: 7)

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)