5-10-15 12 kwietnia

echopowiatu_polska_moldawia2006

11 kwietnia 2001
Odbyła się premiera filmu „Przedwiośnie”. Mimo że to lektura szkolna, sochaczewskie kino świeciło pustkami. To w ogóle był wówczas problem – do kina chodziło mało osób i planowano przeniesienie go do centrum miasta – takie przynajmniej marzenia miał Zbigniew Magdziarz. Ogólnie wówczas w kinach panował zastój.
Rada Miasta miała wówczas burzliwe sesje – rajcy podzieleni byli na dwa obozy, podobnie jak w Radzie Powiatu. Jeden z radnych rozbawił podczas ostatniej sesji wszystkich obecnych, pytając o kopalnię iłów (taka gleba w Plecewicach) – co one mają właściwie do Sochaczewa? Pomylił iły z Iłowem…
Milion sześćset tysięcy złotych miał wówczas do dyspozycji Powiatowy Zarząd Dróg w Sochaczewie. Za te pieniądze planowane było położenie sześciu chodników, wyremontowanie jednego mostu (w Kozłowie Biskupim) i naprawa czterech dróg. Reszta przeznaczona była na bieżące utrzymanie. Z wyliczeń statystycznych wynikało, że gdyby, mając nadal do dyspozycji takie środki, remontować drogi metodą powierzchniowego utrwalenia, to udałoby się każdą z nich naprawić raz na… sto lat. A 15 lat temu stan dróg był o wiele gorszy niż teraz.
A co działo się w muzyce? Pierwsza trójka listy przebojów radia Fama wyglądała następująco: 1. Lady Punk „Samotne noce”, 2. Aerosmith „Jaded”, 3. Łzy „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”.

echopowiatu_kino_Mazowsze_2001
11 kwietnia 2006
Sprawy sochaczewskiego szpitala nadal zajmowały czołówki gazet. Nie odbyła się kolejna rozprawa sądowa, na której miało dojść do decyzji, czy szpital będzie musiał wypłacić zaległe podwyżki pracownikom. Liczono na zawarcie ugody, jednak rozmowy w tej sprawie zakończyły się fiaskiem. Był też inny powód, dla którego pisano o szpitalu. 7 kwietnia odbył się ogólnopolski protest lekarzy, do którego i sochaczewscy medycy się przyłączyli. Nie działały poradnie, odwołano planowane zabiegi, a pracowali wyłącznie ordynatorzy i lekarze dyżurni. Lekarze domagali się podwyżek skandalicznie – ich zdaniem – niskich pensji pracowników ochrony zdrowia, uporządkowania systemu opieki zdrowotnej i zwiększenia nakładów na lecznictwo.
Pozimowe roztopy sprawiły, że Bzura wyraźnie wyszła poza swoje koryto. Zalany był między innymi tor motocrossowy. Powódź na szczęście tym razem nie groziła mieszkańcom.
W sprawie konfliktu we władzach gminy Teresin (przypomnijmy – opozycyjni wobec wójta Marka Olechowskiego radni zablokowali nową inwestycję w Teresinie-Gaju) zabrali głos mieszkańcy. Echo wydrukowało długi list podpisany przez kilkudziesięciu teresinian, którzy wyraźnie opowiadali się przeciw działaniom radnych pod przewodnictwem Szymona Drzazgi, a za powstaniem nowych miejsc pracy w swojej okolicy.
Na sochaczewskiej Maracanie, czyli stadionie Orkana, rozegrano międzynarodowy mecz rugby, w którym reprezentacja Polski zmierzyła się z Mołdawią. Nasi przegrali 13:27, a zmagania obserwowało aż dwa tysiące osób. Chyba nigdy nie było aż tylu widzów na tym stadionie…

echopowiatu_polska_moldawia2006
12 kwietnia 2011
Tym razem Echo się nie ukazało, numer świąteczny był podwójny

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)