5-10-15 24 stycznia 2017

echopowiatu_referendum_w_Teresinie_2002

 

29 stycznia 2002
W gminie Teresin odbyło się referendum, w którym mieszkańcy odpowiadali na pytanie: Czy jesteś przeciw przywożeniu śmieci – odpadów wytworzonych poza granicami gminy Teresin i składowaniu ich na Gminnym Składowisku Odpadów Komunalnych we wsi Topołowa? Tylko 103 osoby powiedziały NIE, natomiast TAK na postawione pytanie powiedziało 2 987 głosujących. Podjęta przez teresinian decyzja oznaczała, że gminne składowisko nie będzie miało charakteru komercyjnego.

Ponoć w Sochaczewie wydarzył się… cud. Na szybie jednego z budynków Powiatowego Zarządu Dróg można było zobaczyć dwa krzyże. Ludzie mówili, że świeciły jak w kościele i były widoczne nawet kiedy wewnątrz budynku było ciemno. Pielgrzymki się jednak nie odbywały.

Sztab WOŚP w hufcu podsumował wyniki zbiórki. Doliczono się 101 291 złotych. Prawie 42 tysiące pochodziły z radiowej licytacji, resztę sochaczewianie i mieszkańcy powiatu wrzucili do puszek wolontariuszy. Nie była to kwota ostateczna, imprezy w szkołach trwały jeszcze kilkanaście dni.

W Teresinie po raz drugi odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wystąpiło 38 zespołów.

echopowiatu_referendum_w_Teresinie_2002
23 stycznia 2007
W nocy z 18 na 19 stycznia przez Polskę przetoczyła się niszczycielska wichura, która wyrządziła wiele szkód także w naszej okolicy. Mnóstwo wyrwanych i połamanych drzew, zerwanych linii energetycznych, uszkodzenia dachów, przewrócone samochody to nie wszystko. W Kampinosie wiatr zerwał dach z sali gimnastycznej szkoły, w Maurycewie z domu jednorodzinnego. W sumie na Mazowszu straż pożarna przyjęła tej nocy 1 200 zgłoszeń.

Zastępca komendanta sochaczewskiej policji, Krzysztof Gawroński, podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Żegnali go współpracownicy, władze miasta i gmin.

Ze względu na fatalny stan techniczny zamknięto most na ulicy Młynarskiej. Dopuszczono tylko ruch pieszy, co wywoływało zrozumiałe niezadowolenie wśród mieszkańców Chodakowa. Sytuację utrudniał fakt, że władze miasta i powiatu nie bardzo mogły się dogadać w kwestii odpowiedzialności. Powołano więc specjalny zespół, któremu udało się wypracować kompromis. Niebawem miały ruszyć faktyczne prace przygotowawcze.

echopowiatu_wichura_2007
24 stycznia 2012
Odbyła się demonstracja w obronie Sądu Rejonowego w Sochaczewie. W niedzielę 22 stycznia przed 12.00 zaczęli się gromadzić mieszkańcy miasta i gmin powiatu sochaczewskiego. Wzdłuż ulicy stanęły samochody Ochotniczych Straży Pożarnych. Tłum ludzi trzymających transparenty skandował „Nie oddamy sądu”, „Nie! Dla likwidacji Sądu Rejonowego w Sochaczewie!”. Demonstrację zorganizował Społeczny Komitet Obrony Sądu w Sochaczewie, którego przewodniczącym był mecenas Wojciech Błaszczyk.

20 stycznia sochaczewska straż pożarna wzbogaciła się o nowy, wspaniały wóz bojowy Scania, wart prawie 800 tysięcy złotych. W zakupie pojazdu partycypowało miasto. Po akceptacji rady burmistrz przekazał na ten cel 150 tysięcy złotych.

Zakończyła się warta niemal milion złotych gruntowna modernizacja przyszpitalnej oczyszczalni ścieków. Wykonanie tak dużego zadania było możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania WFOŚiGW.

eachopowiatu_Sochaczew_protest_w_obronie_sadu

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)