5-10-15 25.04 2017

echopowiatu_motoserce_2012

30 kwietnia 2002
Sochaczewski boss światka przestępczego Jarosław G., pseudonim Papa Smurf, został aresztowany w swoim domu w Sochaczewie. Z informacji podawanych przez ogólnopolskie media wynikało, że mógł być zamieszany w zabójstwo Marka Papały, a ponadto ukrywał w swoim domu członków gangu pruszkowskiego. Komendant sochaczewskiej policji ujawnił, że nasi mundurowi współpracowali przy tej akcji z CBŚ i aresztowali trzech podejrzanych o wymuszanie haraczy.
Radni powiatowi nie udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium za wykonanie budżetu w 2001 roku. „Za” było 16 osób, 18 wstrzymało się od głosu.
Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sochaczewie w ciągu pierwszego kwartału wzrosła o 300 osób – z 5 800 do 6 100.
Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej otrzymała imię Jakuba Kopacza – jej długoletniego kierownika, nauczyciela, człowieka, który tę placówkę zbudował i wychował wiele pokoleń. Patron szkoły był też założycielem zespołu muzycznego i pedagogiem bardzo oddanym dzieciom. Uczył matematyki.

echopowiatu_nowa_sucha2002
24 kwietnia 2007
Makabrycznego odkrycia dokonano w jednym z domów w gminie Młodzieszyn – w wersalce znajdowały się zwłoki noworodka. Prokuratura postawiła matce zarzut pozbawienia dziecka życia w warunkach działania pod wpływem porodu i w wyniku jego przebiegu. Dziewiętnastolatce groziło za to do 5 lat więzienia, jednak prokuratura nie wykluczała zmiany kwalifikacji czynu.
Zakończyła się modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w części Sochaczewa. Zadanie pochłonęło 11 milionów złotych, z czego 9 pozyskano z Unii. Powstały wówczas reaktor biologiczny w oczyszczalni służy nam do dziś.
Rugbiści Orkana mieli szansę za zakwalifikowanie się do strefy medalowej, jednak w bezpośrednim pojedynku o tę stawkę przegrali z AZS AWF Warszawa.
Dobiegała końca kolejna modernizacja dworku Chopina w Żelazowej Woli. Tym razem odnowiono fasadę – skuto zewnętrzne tynki, położono i pomalowano nowe, wymianie uległo też otynkowanie wewnątrz dworku. Wymieniono także na nowe belki podłogowe.

echopowiatu_Sochaczew_oczyszczalnia_2007
24 kwietnia 2012
W ramach ogólnopolskiej akcji Motoserce 21 kwietnia w sobotę odbyła się zorganizowana przez Boruta Motors zbiórka krwi, której towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji. Krew była pobierana od godz. 9.00 do 14.00, zaś festyn trwał przez niemalże cały dzień. Tym razem nawet pogoda sprzyjała i zachęcała, by wybrać się na spacer do Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu, z którego dźwięki naprawdę głośnej zabawy dobiegały chyba do wszystkich mieszkańców Sochaczewa. Nic dziwnego skoro na scenie pojawiły się takie zespoły jak Grzmiąca Półlitrówa, Sztywny Pal Azji czy Lombelico del Mondo.
Nowy dyrektor Szpitala Powiatowego Piotr Szenk zapowiadał zmiany w kierowanej przez siebie placówce. Początkiem były prace nad stworzeniem nowego regulaminu organizacyjnego. Po jego wprowadzeniu miały ulec zmianie zasady organizacji poszczególnych działów. Dyrektor zapowiadał „ewolucję, a nie rewolucję”.
Urząd Miasta zmienił radykalnie wygląd i funkcjonalność swojej strony internetowej – zaczęła działać znana do dziś formuła.

echopowiatu_motoserce_2012

Powiązane artykuły

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)