5-10-15 28.11.2017

echopowiatu_2002

26 listopada 2002
Nowo wybrany burmistrz Sochaczewa Bogumił Czubacki poinformował, że jego zastępcami będą Jerzy Żelichowski i Krzysztof Brymora. W Radzie Miasta nie udało się zawiązać koalicji większościowej. Największy klub – SLD-UP nie zdołał porozumieć się z innymi ugrupowaniami i wybór przewodniczącego pozostawiono na później.
Inne samorządy wybrały przewodniczących. W gminie Sochaczew powołano Czesława Ćwiklińskiego, w Iłowie Wandę Dragan, w Teresinie Tadeusza Olechowskiego, w Nowej Suchej Bogdana Jakubowskiego, w Brochowie Tadeusza Kamińskiego, w Młodzieszynie Albinę Dorobę, a w Rybnie Urszulę Wołek.
Z kolei Rada Powiatu ustaliła skład zarządu. Starostą został Józef Gołębiowski, a jego zastępcą Marcin Kubiak (dotychczasowy starosta). Do Zarządu weszli również Janusz Szostak (członek etatowy) oraz Janusz Ciura i Zbigniew Pakuła.

echopowiatu_2002
27 listopada 2007
24-letnia Monika B. z Sochaczewa opiekowała się swoim trzymiesięcznym dzieckiem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta miała pod „opieką” jeszcze starsze dziecko.
Dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia zmarła w szpitalu – taki tragiczny finał miał wypadek, do którego doszło w Rybnie. 21-latka kierująca maluchem na łagodnym łuku drogi zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Samochodem podróżowały cztery młode osoby.
Jeden z pracowników plecewickiej cegielni w nocy 22 listopada zaobserwował na niebie niezidentyfikowany obiekt wyglądający jak UFO. Jak wynikało z jego opowieści, obiekt nadleciał od strony Bielic, wykonał kilka piruetów i odleciał w stronę Brochowa. Udało mu się nakręcić komórką filmik i zrobić kilka zdjęć. Nawet dziś, choć czarno-białe, robią wrażenie – trzy świetlne kule i ich zygzakowate ruchy.

echopowiatu_2007
27 listopada 2012
Coroczna powiatowa debata społeczna na temat bezpieczeństwa w powiecie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i samorządowców. Jej gościem był wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, a tematy, które najbardziej interesowały uczestników, to większa dostępność dzielnicowych i poprawa bezpieczeństwa na drogach. Sporo mówiono też o ratownictwie medycznym, które wówczas, po reformie, budziło wiele emocji.
To był, jak często w listopadzie, tydzień, w którym doszło do kilku groźnych wypadków drogowych. W jednym z nich zderzyły się aż cztery samochody ciężarowe – do zdarzenia doszło na obwodnicy Sochaczewa. W alei 600-lecia czołowo zderzyły się Astra i maluch. Na szczęście wszyscy uczestnicy wypadków przeżyli te zdarzenia.

echopowiatu_wypadek_2012

*

Podoba Ci się ten artykuł?
Nawet jeśli nie, to i tak możesz polubić profil Echa Powiatu, by zmobilizować do lepszej pracy naszych redaktorów :)